حمله گسترده هواپیماهای سعودی به مقر روزنامه نگاران در صعده

ایرنا نوشت:

پایگاه خبری صعده یمن روز دوشنبه نوشت: هواپیماهای ائتلاف سعودی - آمریکایی تقریبا همه دفاتر روزنامه ها و مقر استقرار روزنامه نگاران در استان صعده در یمن را هدف بمباران قرار داده اند.

این پایگاه خبری، میزان خسارات وارده شده به روزنامه نگاران و اصحاب رسانه ای در استان صعده را بسیار ذکر کرد و افزود که برخی از خبرنگاران به دلیل شدت جراحات ناشی از بمبارانهای هواپیماهای سعودی تا نزدیک مرگ پیش رفته اند.

الصعده یمن اضافه کرد: در اثر تجاوزات هوایی سعودی - آمریکایی به یمن تاکنون دو خبرنگار کشته و دو نفر نیز به شدت زخمی شده اند و منازل برخی از خبرنگاران نیز بطور کلی ویران شده یا آسیب جدی دیده است.

الصعده افزود: شش ساختمان و دفتر خبرنگاران و اصحاب رسانه از جمله ساختمان رادیو محلی صعده، دفتر خبری استانداری، ساختمان خبرگزاری یمن (سبا)، دفتر شبکه تلویزیونی المسیره، دفتر خبری منبر السلام و دفتر موسسه تبلیغاتی الوان للانتاج در حملات هواپیماهای سعودی بطور کلی ویران شده یا آسیب جدی به آن وارد شده است.

حملات سعودی ها به خبرنگاران با حملات شبکه تروریستی القاعده در شهر المکلا به اصحاب رسانه همزمان شده است.

خبرنگاران و اصحاب رسانه شهر المکلا اخیرا با ارسال نامه ای به اتحادیه مطبوعات یمن، از تهدید آنها به قتل از سوی شبکه تروریستی القاعده و تهیه فهرستی از اسامی خبرنگاران یمنی که قرار است توسط این شبکه کشته شوند، خبر دادند.

به گزارش پایگاه خبری شبوه پرس، پس از اشغال شهر المکلا توسط شبکه تروریستی القاعده در ماه گذشته، شمار زیادی از اصحاب رسانه این شهر از سوی تروریست ها مورد تهدید و تعقیب قرار گرفتند.

منابع محلی شهر المکلا به این پایگاه خبری گفتند: آزار و اذیت روزنامه نگاران این شهر توسط القاعده روز به روز افزایش می یابد، به طوری که امانی باخریبه خبرنگار شبکه خبری یمن شباب در المکلا توسط فردی به نام احمد علی باهبری عضو شورای محلی الحضرمی وابسته به القاعده در ملا عام مورد ضرب و شتم قرار گرفت و دوربین وی را مصادره کردند.

این منابع افزودند: شمار زیادی از روزنامه نگاران پس از تهدید و تعقیب توسط تروریست های القاعده، مخفیانه از این شهر گریخته اند.

شبکه تروریستی القاعده که در دو ماه گذشته بر اثر تجاوز عربستان به یمن و ارسال علنی سلاح برای آنها توسط هواپیماهای این کشور، قوت گرفته، در ماه گذشته شهر المکلا را به کنترل خود درآوردند و مرتکب جنایات زیادی در این شهر شده است.

عربستان و 9 کشور عربی دیگر به جز عمان از ششم فروردین حملات هوایی و دریایی علیه گروه مقاومت مردمی یمن را آغاز کردند و تاکنون بیشتر تاسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان ها و مدارس و حتی منازل مردم این کشور را بمباران کرده اند که در اثر آن هزاران یمنی از جمله صدها زن و کودک کشته و مجروح شده اند.

52261

کد N843483