همزمان با پیشروی نیروهای عراقی رخ داده است؛

فرار دسته جمعی داعشی‌ها از بیجی و فلوجه

عراق

همزمان با پیشروی نیروهای عراقی در مناطقی از الانبار و استان صلاح الدین، تروریست‌های داعش از بیجی و فلوجه پا به فرار گذاشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، عباس العلیاوی، مسئول فرماندهی عملیات الانبار اعلام کرد که نیروهای عراقی حمله داعش در منطقه ناظم التقسیم واقع در شرق فلوجه را ناکام گذاشته و 10 تن از تروریست‌ها را از پای درآوردند.

به گفته العلیاوی، داعش چهار خودروی بمب گذاری شده را که عاملان انتحاری سوار بر آن بودند در نزدیکی مقر تیپ یکم ارتش با هدف حمله به این مقر منفجر کرد اما با این حال نیروهای عراقی به سمت عاملان انتحاری تیراندازی کرده و مانع رسیدن آن‌ها به هدفشان شدند.

عبدالرحمان النمراوی، یکی از مسئولان محلی عراق اعلام کرد: آزادسازی فلوجه آسان خواهد بود چرا که اعضای داعش شروع به فرار از شهر کرده‌اند. حملات هوایی موجب تضعیف توانایی‌های داعش شده و ساکنان فلوجه آماده جنگ با داعش هستند.

وی افزود: ما 350 نیرو در داخل فلوجه داریم که در محورهای مختلف حضور دارند و برای مقابله با داعش جهت آزادسازی فلوجه منتظر اعلام ساعت صفر هستند.

به گفته وزارت دفاع عراق و شاهدان عینی، همزمان با پیشروی نیروهای عراقی در صلاح الدین و الانبار تروریست‌های داعش از مناطق بیجی و فلوجه پا به فرار گذاشته‌اند.

در پی حمله نیروهای عراقی به تروریست‌های داعش در شمال شهر فلوجه 18 داعشی از پای درآمدند.

به گزارش منابع، حملات هوایی ارتش عراق پایگاه‌های داعش در شهر "الکرمه" را هدف قرار داد و هم اکنون درگیری‌های شدیدی میان ارتش عراق و داعشی‌ها در مناطق "البوسوده" و "البوخلیفه" در شمال شهر الکرمه رخ داده است.

در پی درگیری‌ها میان داعش و نیروهای عراقی و همچنین حملات ائتلاف در استان‌های صلاح الدین، الانبار، کرکوک و دیالی 56 غیرنظامی و نظامی عراقی و 36 داعشی کشته شدند.

در همین حال نیروهای مردمی عراق 50 خودروی وابسته به داعش را در شرق منطقه "الصینیه" واقع در صلاح الدین در اثنای تلاش‌ داعشی‌ها برای حمله به یگان‌های نظامی کشف کرده و این خودروها را به طور کامل منهدم کردند.

نیروهای مردمی عراق همچنین منطقه "الرفیعات" در شمال شهر تکریت را آزاد کردند.

انتهای پیام

کد N843451