آیت‌الله مکارم‌شیرازی؛

مسئولان روحیه انتقادپذیری داشته باشند

آيت‌الله العظمي مکارم شيرازي

آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: مسئولین باید روحیه انتقادپذیری داشته و در برخورد با مردم بهترین رفتار را ارائه دهند و نباید با رفتار نامناسب خود موجب بدنامی شوند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: مسئولین باید روحیه انتقادپذیری داشته و در برخورد با مردم بهترین رفتار را ارائه دهند و نباید با رفتار نامناسب خود موجب بدنامی شوند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) این مرجع تقلید در دیدار جمعی از کارشناسان و ائمه جماعات راه آهن کشور که در مدرسه امیرالمومنین(ع) قم برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت حضرت مهدی(عج) به صفات مومنین در قرآن اشاره و اظهار کرد: توکل به خدا، اقامه نماز، انفاق در راه خدا و پیشرفت دائمی از جمله صفات مومنین است.

مکارم‌شیرازی با اشاره به این که اگر انسان توکل به خدا داشته باشد از چیزی نمی‌ترسد افزود: قرآن در همه امور زندگی جامعیت دارد و برنامه دقیقی را بیان کرده است و اگر انسان بر اساس این آموزه حرکت کند به سعادت خواهد رسید.

این مرجع تقلید گفت: توجه به نماز از برنامه‌هایی است که باید در سفر و اجتماع به آن توجه شود و نباید در مملکت جمهوری اسلامی نسبت به اقامه نماز کوتاهی شود و برای تحقق این امر مسئولین باید همه نوع همکاری برای اقامه این فریضه در سفرهایی که زمینی و هوایی صورت می گیرد، انجام دهند.

مکارم‌شیرازی افزود: برخورد مناسب با مردم و کمک به مردم نیازمند در سفر و زمان شناسی و رعایت زمان از جمله آداب اجتماعی در مسافرت است و اسلام تاکید فراوانی بر اهمیت آن دارد.

وی در توصیه به مسئولان راه آهن خاطرنشان کرد: مسئولین باید روحیه انتقاد پذیری داشته و در برخورد با مردم، بهترین رفتار را ارائه دهند و نباید با رفتار نامناسب خود موجب بدنامی شوند.

مکارم‌شیرازی گفت: از برنامه‌هایی که باید به آن توجه داشت، رعایت حقوق مردم در مسافرت است. حقوق مردم را نباید نادیده گرفت و از جمله حقوق مردم این است که برنامه ناوگان هوایی و زمینی بر اساس زمان تعیین شده حرکت کند؛ اگرچه راه آهن جمهوری اسلامی ایران در برنامه های خود حرکت منظمی داشته است.

انتهای پیام

کد N843445

خواندنی از سراسر وب