۰
آیت‌الله مکارم‌شیرازی؛

مسئولان روحیه انتقادپذیری داشته باشند

  • ۶بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
آيت‌الله العظمي مکارم شيرازي

آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: مسئولین باید روحیه انتقادپذیری داشته و در برخورد با مردم بهترین رفتار را ارائه دهند و نباید با رفتار نامناسب خود موجب بدنامی شوند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: مسئولین باید روحیه انتقادپذیری داشته و در برخورد با مردم بهترین رفتار را ارائه دهند و نباید با رفتار نامناسب خود موجب بدنامی شوند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) این مرجع تقلید در دیدار جمعی از کارشناسان و ائمه جماعات راه آهن کشور که در مدرسه امیرالمومنین(ع) قم برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت حضرت مهدی(عج) به صفات مومنین در قرآن اشاره و اظهار کرد: توکل به خدا، اقامه نماز، انفاق در راه خدا و پیشرفت دائمی از جمله صفات مومنین است.

مکارم‌شیرازی با اشاره به این که اگر انسان توکل به خدا داشته باشد از چیزی نمی‌ترسد افزود: قرآن در همه امور زندگی جامعیت دارد و برنامه دقیقی را بیان کرده است و اگر انسان بر اساس این آموزه حرکت کند به سعادت خواهد رسید.

این مرجع تقلید گفت: توجه به نماز از برنامه‌هایی است که باید در سفر و اجتماع به آن توجه شود و نباید در مملکت جمهوری اسلامی نسبت به اقامه نماز کوتاهی شود و برای تحقق این امر مسئولین باید همه نوع همکاری برای اقامه این فریضه در سفرهایی که زمینی و هوایی صورت می گیرد، انجام دهند.

مکارم‌شیرازی افزود: برخورد مناسب با مردم و کمک به مردم نیازمند در سفر و زمان شناسی و رعایت زمان از جمله آداب اجتماعی در مسافرت است و اسلام تاکید فراوانی بر اهمیت آن دارد.

وی در توصیه به مسئولان راه آهن خاطرنشان کرد: مسئولین باید روحیه انتقاد پذیری داشته و در برخورد با مردم، بهترین رفتار را ارائه دهند و نباید با رفتار نامناسب خود موجب بدنامی شوند.

مکارم‌شیرازی گفت: از برنامه‌هایی که باید به آن توجه داشت، رعایت حقوق مردم در مسافرت است. حقوق مردم را نباید نادیده گرفت و از جمله حقوق مردم این است که برنامه ناوگان هوایی و زمینی بر اساس زمان تعیین شده حرکت کند؛ اگرچه راه آهن جمهوری اسلامی ایران در برنامه های خود حرکت منظمی داشته است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.