مدیرکل اداره تبلیغات اسلامی استان تهران:

حافظان قرآن به ترویج فرهنگ حفظ کمک کنند

سیاسی

مدیرکل اداره تبلیغات اسلامی استان تهران، گفت: در حوزه حفظ قرآن کریم صاحب‌نظران زیادی وجود دارند، اما انگیزه یکی از موارد دارای اهمیت برای رسیدن به هدف متعالی‌تر است.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین نیک‌نژاد در همایش حافظان قرآن کریم استان تهران با بیان اینکه حفظ قرآن به عنوان یک مطالبه جدی از سوی رهبر و علما مورد تاکید قرار گرفته است،‌ اظهار کرد: شاید در گذشته این‌گونه نبود که اینقدر به حفظ قرآن اهمیت داده شود و فکر می‌کردند هر کسی می‌تواند بر اساس علاقه خود به سمت حفظ برود.

وی گفت: ابعاد پنهان برکات حفظ قرآن حتی برای جامعه قرآنی هم روشن نبود، اما در دهه‌های اخیر با کارهای تبلیغی و ترویجی حفظ قرآن جای خود را باز کرده تا جایی که مقام معظم رهبری هم این موضوع را مطالبه کردند و حفظ قرآن به عنوان یک تکلیف در جامعه مطرح شد.

مدیرکل اداره تبلیغات اسلامی استان تهران خاطرنشان کرد: در حوزه حفظ قرآن کریم صاحب‌نظران زیادی وجود دارند اما انگیزه یکی از موارد دارای اهمیت برای رسیدن به هدف متعالی‌تر است.

نیک‌نژاد افزود: ما نمی‌توانیم ادعا کنیم جامعه اسلامی و قرآنی هستیم در شرایطی که شئون مختلف زندگی، فرهنگ قرآنی نباشد. یکی از نشانه‌های فرهنگ قرآنی حفظ آیات الهی است. زمانی می‌توان افراد را قانع کرد که از کلام خدا برای آنها شاهد بیاوریم.

وی یادآور شد: افراد گمراه و فاسد که امروز خود را در قامت اسلام و دین معرفی می‌کنند و چهره زشتی از دین نشان می‌دهند و در کنار آن کمک به ایده اسلام‌هراسی می‌کنند، از قرآن سوءاستفاده می‌کنند و نباید به آنها اجازه چنین کاری را بدهیم.

مدیرکل اداره تبلیغات اسلامی استان تهران ادامه داد: نهادها و سازمان‌ها برای حفظ قرآن تاکنون چه کرده‌اند؟ ما در پیشگاه خداوند کوتاهی کرده‌ایم. حافظان باید به ترویج فرهنگ حفظ کمک کنند.

انتهای پیام

کد N843274