نیروهای یمنی یک پادگان مرزی عربستان را تصرف کردند/ ده ها تفنگدار سعودی کشته یا اسیر شدند

پادگان نظامی عین الحاره در منطقه عسیر عربستان در مرز با یمن با تجهیزات مدرن به دست ارتش یمن و کمیته های مردمی افتاد.


به گزارش پایگاه خبری العالم، پایگاه نظامی "العین الحاره" در منطقه عسیر عربستان 45 دستگاه تانک، 55 دستگاه خودروی هامر و تعداد زیادی توپ و ادوات نظامی را به علاوه 465 موشک دور برد زمین به زمین در خود جای داده است.

این منبع یمنی گفت در حمله ارتشیان یمن و نیروهای کمیته های انقلابی به این پایگاه بیش از 50 تفنگدار سعودی کشته و بیش از 40 نفر اسیر شدند.

در همین حال صنایع نظامی یمن از یک سامانه موشکی جدید و ساخت این کشور به نام "زلزال" رونمایی کرد.

از سوی دیگر یک منبع امنیتی گفت که بمباران مناطق مرزی استان حجه باعث شهادت 7 شهروند یمنی شد و دو شهید و چند مجروح نیز حاصل حمله جنگنده های عربستان به سد تاریخی مارب بوده اند.

 نیروهای یمنی یک پادگان مرزی عربستان با تجهیزات مدرن را تصرف کردنددر همین حال خبرگزاری ایرنا به نقل از پایگاه خبری «الحدث نیوز» در این زمینه گزارش داد، یک منبع آگاه روز یکشنبه با اعلام این مطلب افزود: در این پادگان 45 دستگاه تانک، 55 دستگاه خودرو «هامر»، چندین قبضه توپ و مقادیر زیادی تجهزات نظامی و 465 فروند موشک دور برد زمین به زمین وجود داشته است.

در پی این حمله، بیش از 50 سرباز عربستانی کشته و افزون بر 40 نفر نیز اسیر شدند.

نوار مرزی عربستان و یمن به تازگی شاهد درگیرهای پراکنده میان نیروهای عربستان و انصارالله از جمه در نجران در جنوب غربی عربستان بوده است.

از سوی دیگر توپخانه عربستان سعودی مستقر در مناطق نجران و جازان، استان های مرزی را گلوله باران کرد.

عربستان با ائتلاف 9 کشور عربی منطقه به جز عمان از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده ای علیه یمن به اجرا گذاشت تا عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری فراری و مستعفی یمن را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابیون یمنی که امنیت شهرهای آن کشور را تامین می کنند، جلوگیری کند.

براثر این حملات تاکنون بیشتر تاسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستانها و مدارس و حتی خانه های مردم این کشور نابود و هزاران یمنی از جمله صدها زن و کودک کشته و یا مجروح شده اند.

کارشناسان، حمله های عربستان به یمن و محاصره مردم این کشور را به جنایات رژیم صهیونیستی در قبال ساکنان غزه، تشبیه کرده اند

رژیم عربستان که با اهداف خاصی از جمله بازگرداندن رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن به حکومت در صنعا این جنگ را با فریب اذهان عمومی آغاز کرد، اکنون در باتلاق یمن گرفتار شده و به هیچکدام از خواسته های خود نرسیده است.

49310

کد N843080