تدابیر شدید امنیتی در مساجد کویت در پی حملات اخیر به شیعیان عربستان

سیاسی

وزارت کشور کویت اعلام کرد در پی انفجارهای تروریستی دو هفته اخیر در عربستان، تدابیر امنیتی شدیدی برای حمایت از مساجد این کشور در پیش گرفته و با تمامی کسانی که بخواهند برای توجیه جنایات‌ خود از مذهب سوءاستفاده کنند، به شدت برخورد خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری ارم، به دنبال حملات انتحاری اخیر به دو مسجد شیعیان در عربستان و کشته و زخمی شدن ده‌ها تن در این کشور، مقامات امنیتی کویت تدابیر امنیتی شدیدی را در اطراف مساجد این کشور اتخاذ کردند. همچنین این مقامات اعلام کردند با کسانی که بخواهند در جنایات خود از فاکتور مذهب سوءاستفاده کنند، به شدت برخورد خواهد کرد.

سلیمان النهد، معاون وزیر کشور کویت با هشدار نسبت به هرگونه اقدام علیه حکومت، از مسوولان مربوطه خواست با هوشیاری و آگاهی کامل، راه را به روی فتنه‌گران و کسانی که قصد ایجاد فتنه‌های طایفه‌ای دارند، ببندد.

الفهد در نشست فوق‌العاده مقامات وزارت کشور و اوقاف گفت: با اجرای تدابیر امنیتی و سخنرانی‌های مذهبی بدون تندروی می‌توان کشوررا از خطرات احتمالی دور نگه داشت.

دولت کویت که در زمینه همزیستی مسالمت‌آمیز شیعیان و اهل تسنن یکی از بهترین نمونه‌های منطقه است، از بروز این حملات طایفه‌ای در کویت نگران است.

انتهای پیام

کد N842993