مقیمی در همایش فرمانداران سراسر کشور:

انتخابات می تواند به یکپارچگی سیاسی کشور کمک کند

سیاسی

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: انتخابات باید به یکپارچگی سیاسی کشور کمک کند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسین مقیمی معاون سیاسی وزیر کشور در همایش فرمانداران  سراسر کشور با اشاره به اینکه مشکلاتی که در کشور وجود دارد مشکلاتی بوده که در سالهای گذشته بوجود آمده است گفت: امروز که پذیرفته ایم این مشکلات را داریم باید با دقت در صدد رفع مشکلات برآییم و زمانی که می گوییم تورم از ۴۵ درصد به ۱۵ درصد رسیده و رشد اقتصادی از منفی ۹ به صفر رسیده و سپس به سمت مثبت رفته نشان می دهد که باید برای تداوم این روند تلاش کنیم.

وی افزود: با پائین آمدن قیمت نفت اگر می خواهیم رشد اقتصادی مثبت داشته باشیم باید با برنامه ریزی کار کنیم و از همه دوستان و فرمانداران می خواهیم که به گونه ای فعالیت کنند که خواسته های دولت تدبیر و امید محقق شود.

مقیمی با بیان اینکه فرمانداران کشور باید به مفاد منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید توجه کنند تصریح کرد: همواره بر قانونمداری و صداقت کارکنان دولت تاکید شده و این مسئله بسیار حائز اهمیت است. دولت و کلیه وابستگان به آن ملزم به رعایت حقوق مردم و آزادی آنها هستند.

وی تصریح کرد: علی‌رغم پذیرش نقطه نظرات مختلف در چارچوب قانون اساسی همه کارکنان دولت باید از جناح گرایی بپرهیزند. انتخابات بدون رقابت بی معنا است و امیدواریم انتخاباتی پرشور را در آینده تجربه کنیم.

معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه استانداران و فرمانداران در برابر هیچ فشاری نباید مرعوب شود خاطرنشان کرد: فرمانداران و استانداران باید قانون را به دقیق ترین شکل ممکن اجرا نمایند و دولت و وزارت کشور و هیچ یک از نهادهای حاکمیتی حق عبور از قوانین را ندارند.

وی تصریح کرد: مهمترین مولفه، قدرت و امنیت در کشور است و با حضور معنادار مردم در عرصه های سیاسی و اجتماعی این مولفه به دست خواهد آمد و انتخابات باید به یکپارچگی سیاسی کشور کمک کند.

مقیمی در پایان با بیان اینکه سخنرانی های مجوز دار باید توسط فرمانداران حمایت شود ادامه داد: فرمانداران در انتخابات آتی تلاش کنند از افراد خداترش، متدین، شجاع و کاردان در هیئت های اجرایی بهره بگیرند.