آماده باش پلیس تایلند در پی تحقیقات علیه تاکسین شیناواترا

به دنبال تحقیقات خونتای نظامی حاکم بر تایلند علیه تاکسین شیناواترا، نخست وزیر اسبق این کشور به اتهام توهین به پادشاهی، تدابیر امنیتی تقویت شده و پلیس در حالت آماده‌باش قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، رسانه های محلی تایلند گزارش دادند، تدابیر امنیتی در این کشور با ادامه تحقیقات خونتای نظامی حاکم علیه تاکسین شیناواترا، نخست وزیر اسبق و رهبر مخالفان این کشور، تقویت شده است.

دولت نظامی تایلند روز سه‌شنبه گذشته تحقیقات علیه تاکسین شیناواترا را پس از آن که وی در مصاحبه‌ای با یک رسانه کره‌ جنوبی در سئول شورای مشاوران سلطنتی تایلند را متهم به پشتیبانی از کودتای سال 2014 کرد، آغاز و وی را متهم به توهین به پادشاهی کرد.

بر اساس قوانین ضد افترازنی تایلند، هر کسی که به سبب توهین به پادشاه، ملکه، وارث و نایب آنها محکوم شود، ممکن است به 15 سال زندان محکوم شود.

روزنامه بانکوک پست گزارش داد، روز جمعه ژنرال سومیوت پومپونموانگ، رئیس پلیس تایلند به دنبال افزایش نگرانی از بابت بروز نافرمانی مدنی یا خشونت مسلحانه، به همه واحدهای پلیس این کشور دستور آماده‌باش داد و از همه افسران پلیس خواست فعالیت حامیان نخست وزیر اسبق را رصد کرده و تدابیر امنیتی در سراسر کشور را تقویت کنند.

تایلند از سال 2011 هنگامی که یینگلاک شیناواترا، نخست وزیر قبلی این کشور و خواهر تاکسین، تحت فشار اعتراضات ضد دولتی چند ماهه که منجر به کودتای ماه مه 2014 شد، استعفا داد درگیر بحران سیاسی بوده است.

انتهای پیام

کد N842399