رهبر افغانستان اقدامی فوری پاکستان علیه طالبان را خواستار شد

افغانستان

رییس جمهوری افغانستان خواستار اقدامی فوری از جانب دولت پاکستان برای مقابله با شبه‌نظامیان طالبان شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان در نامه‌ای خطاب به مقام‌های دولت اسلام‌آباد، خواستار همکاری گسترده علیه تروریسم و همکاری گسترده‌تر آژانس‌های اطلاعاتی و جاسوسی دو کشور شده است.

اشرف غنی پس از آن نامه را نوشت که با انتقادات گسترده عمومی به خاطر تبادل اطلاعات میان دو کشور مواجه شد و نامه اشرف غنی خطاب به مقام‌های اسلام‌آباد نشان‌دهنده بهبود روابط میان دو کشور همسایه محسوب می‌شود.

البته دولت کابل اهمیت تبادل اطلاعات میان دو کشور را کم اهمیت جلوه داد چون این اقدام باعث خشم پارلمان و انتقادهای گسترده در میان مردم افغانستان شد به طوری که بسیاری دولت اشرف غنی را به خیانت علیه کشورش و دوستی با دشمن دیرینه پاکستان متهم می‌کنند.

اشرف غنی که در نامه‌ای به دولت پاکستان از رهبری نظامی و غیرنظامی این کشور خواست تا حملات سالانه و بهاره طالبان را محکوم کرده و بر خواسته طولانی مدت کابل مبنی بر عدم پناه دادن شبه نظامیان در نواحی مرزی بین دو کشور تاکید کرد.

وی در این نامه همچنین از پاکستان خواسته که رهبران طالبان در کویته و پیشاور را تحت بازداشت خانگی قرار داده و اعضای حقانی را نیز که مسوول کمپین اخیر ترور در افغانستان هستند، بازداشت کنند.

این نامه پس از آن نوشته شد که طالبان حملات بهاره و سالانه خود را که از اواخر آوریل سال جاری میلادی آغاز شده گسترش داده است.

انتهای پیام

کد N842312