با هدف انجام حملات تروریستی؛

داعش در دیالی و الانبار عراق 500 کودک را ربوده است

داعش

گروه تروریستی داعش در استان‌های دیالی و الانبار نزدیک به 500 کودک و نوجوان کمتر از 16 سال را با هدف به کار گیری در عملیات‌ تروریستی و انتحاری ربوده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری سومریه نیوز عراق، جاسم السعدی، سرگرد پلیس استان دیالی با اعلام اینکه داعش 100 کودک و نوجوان زیر 16 سال را در این استان ربوده است، گفت: گروه تروریستی داعش پس از شستشوی مغزی کودکان و نوجوانان و فریب آنان به شیوه‌های مختلف، به شکل گسترده‌ای از آنان در عملیات انتحاری خود استفاده می‌کند.

السعدی افزود:‌ داعش می‌خواهد پس از برگزاری دوره‌های آموزشی در پایگاه های خاص برای این نوجوانان،‌ از آنها در عملیات خود علیه نیروهای عراقی در استان صلاح الدین استفاده کند.

این سرگرد عراقی ادامه داد:‌ داعش تعدادی از این کودکان را به دیگر مناطق شمالی و شرقی تحت تصرف خود و حتی سوریه منتقل کرده است.

فرحان محمد، عضو شورای استانداری الانبار نیز گفت: گروه تروریستی داعش از بیش از یک هفته قبل عملیات خود را در شهرهای الرطبه، القائم، عانة و راوة واقع در غرب استان الانبار آغاز کرده و در این عملیات کودکان را ربوده و به پایگاه‌های خود در شهر القائم واقع در مرز سوریه و نیز داخل خاک سوریه منتقل کرد.

محمد با اشاره به اینکه داعش تاکنون دستکم 400 کودک و نوجوان را از این استان ربوده، اظهار داشت: داعش از این کودکان در مناطق تحت تصرف خود در الانبار برای عملیات‌ تروریستی خود سوء استفاده می‌کند.

انتهای پیام

کد N842149