جنگنده روس ناوشکن آمریکایی را از آب‌های نزدیک روسیه دور کرد

جنگنده سوخوی روسیه، ناوشکن آمریکایی را که "اقدامات تحریک‌آمیز" در دریای سیاه انجام می‌داده، از این منطقه دور کرد اما وزارت دفاع آمریکا انجام هرگونه "رفتار غیرعادی" در دریای سیاه را رد می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پایگاه خبری اسپوتنیک به نقل از منابع آگاه در نیروهای مسلح روسیه در شبه جزیره کریمه گزارش داد، ناوشکن "راس یو اس اس" آمریکا مسلح به موشک هدایت‌شونده در امتداد آب‌های کشور روسیه حرکت می‌کرد و این اقدام آنها ادامه داشت.

این منبع آگاه گفت: خدمه این کشتی اقدامات تهاجمی و تحریک‌آمیزی انجام می‌دادند که نگرانی عوامل ایستگاه نظارت و کشتی‌ها در ناوگان دریای سیاه را برانگیخت. جنگنده تهاجمی سوخو اس یو 24 آمادگی خود را برای مقابله جدی با هرگونه نقض منافع ملی اعلام کرده بود.

با این حال یک سخنگوی پنتاگون گفت: ناوشکن راس یو اس اس در آب‌های بین‌المللی بوده و مشغول اجرای عملیات‌های عادی بوده است. نیروی دریایی آمریکا به صورت مرتب در دریای سیاه عملیات اجرا می‌کند که کاملا منطق با قوانین بین‌المللی است. استقرار این ناوشکن هم پیشتر علنا اعلام شده بود.

وزارت دفاع روسیه واکنشی به سخنان این سخنگوی پنتاگون نشان نداد. این حادثه تازه‌ترین نمونه برخورد میان نظامی‌های روسیه و غرب است. تنش‌ها سال گذشته همزمان با الحاق شبه‌جزیره کریمه به خاک روسیه افزایش یافت. کریمه محل اسکان ناوگان دریای سیاه روسیه است.

انتهای پیام

کد N842024