رحیمیان:

اهداف انقلاب ما همان اهداف امام زمان (عج) است

سیاسی

تولیت مسجد مقدس جمکران گفت: اهداف انقلاب ما همان اهداف امام زمان (عج) است چرا که هدف انقلاب نجات کل بشریت است. انقلاب ما محدود به مرزها نمی شود و انقلاب امام عصر هم همین گونه است.

تولیت مسجد مقدس جمکران گفت: اهداف انقلاب ما همان اهداف امام زمان (عج) است چرا که هدف انقلاب نجات کل بشریت است. انقلاب ما محدود به مرزها نمی شود و انقلاب امام عصر هم همین گونه است.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)،‌ حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان صبح امروز در یازدهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت با موضوع " فرهنگ و تمدن زمینه ساز رهبردها و راهکارها" که در سالن همایش هایی صدا و سیما برگزار شد با بیان اینکه اکنون که در آستانه میلاد منجی عالم بشریت هستیم و همچنین پس از آن رحلت امام (ره) را در پیش داریم و بنده می خواهم مسأله مهدویت و رابطه آن را با نهضت امام و انقلاب مورد بحث و بررسی قرار دهم،‌ اظهار کرد: رسالت پیامبر (ص) برای تمام بشریت است، اما مجموعه پیامبران الهی در تحقق هدفی که داشتند به صورت کامل موفق نشده اند و امام (ره) در جایی می فرمایند دلیل غیبت آخرین منجی این است که زمین و ظرفیت آن فراهم شود تا آخرین منجی به هدف نهایی و غایی که تمام انبیاء به دنبال آن بودند برسند.

وی گفت: ما در جهانی زندگی می‌کنیم که قطعا منجی ظهور می‌کند و تمام بشریت در قسط و عدل اسلامی سعادتمند می‌شود. در این بین انقلاب ما چه نقشی دارد؟ ما انقلاب، دولت و نظام اسلامی داریم. دولت اسلامی مولود یا بخشی از نظام اسلامی است و نظام اسلامی مولود انقلاب اسلامی است و نباید برخی نتیجه‌ها را به حساب نظام اسلامی گذاشت و کاستی ها را به حساب انقلاب اسلامی نمی گذاریم.

تولیت مسجد مقدس جمکران ادامه داد: انقلاب اسلامی شباهت زیادی با انقلاب حضرت ولی عصر (عج) دارد. رهبری می فرمایند شعارهایی که امام زمان (عج) بر سر دست خواهد گرفت و به آن عمل می‌کند امروز شعارهای مردم ما است. اهداف انقلاب همان اهداف امام زمان(عج) است و هدف انقلاب نجات کل بشریت است. انقلاب ما فقط محدود به مرزهای داخلی نمی شود بلکه سایر مرزها را هم در بر می گیرد.

رحیمیان افزود: امام (ره) در سخنان خود همواره کل ابرقدرت‌ها و ظالمان جهان را مورد خطاب قرار می داد و فقط مساله ایشان دشمنان ایران نبودند. امام (ره) با اطمینان می فرمود که اسلام ابرقدرت ها را به خاک ذلت می کشاند و هرگز شعار نمی داد بلکه هر چه را می گفت انجام می داد. تمام سخنان امام (ره) برگرفته از متن قرآن است. امام (ره) سال‌های پیش نوید می داد که قرن آینده قرن اسلام است و اکنون شاهد این مسأله در سایر کشورها هستیم.

تولیت مسجد مقدس جمکران ادامه داد: امام خمینی(ره) برای علائم ظهور نکات فراوانی را ذکر کرده و با قاطعیت می فرماید دست خدا بر سر این ملت است و ایمان آن‌ها را تقویت می‌کند و این یکی از علایم ظهور امام عصر (عج) است. امام در صحیفه نور خطاب به مسئولان می گوید که باید بدانید که انقلاب ما محدود به مرزها نیست انقلاب ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان است که پرچمدار آن امام عصر (عج) است.

رحیمیان یادآور شد: امام هرگز در سخنان خود از ناامیدی حرفی نمی زد و همواره امیدوار بود و نتیجه سخنان ایشان را اکنون در کشورهای یمن، لبنان و سایر کشورها می بینیم گویی جهان دارد مهیا می‌شود برای طلوع آفتاب ولایت از افق مکه. ایجاد فرهنگ شهادت یکی از مهمترین فرهنگ های مهدویت است که امام آن را احیا کرد. آنچه که اکنون داعش از اسلام بیان می‌کند چهره واقعی و راستین اسلام نیست و آنها در صدد اسلام آمریکایی هستند و می خواهند چهره اسلام ناب محمدی (ص) را مخدوش کنند.

انتهای پیام

کد N841989