داعش وزارت آثار باستانی تاسیس کرد

داعش

روزنامه انگلیسی "ساندی تایمز" از تاسیس وزارت آثار باستانی توسط داعش جهت اداره عملیات غارت آثار باستانی در سوریه و عراق خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه ساندی تایمز اعلام کرد که داعش با غارت و فروش آثار باستانی موزه‌های تاریخی سوریه ده‌ها میلیون دلار به دست آورده و این مبالغ بسیار بیشتر از پول‌هایی است که این گروه تروریستی به عنوان باج در ازای آزادسازی گروگان‌های غربی به دست آورده است.

این روزنامه اعلام کرد که داعش از زمان پیشروی در عراق و سوریه شروع به تاسیس یک سازمان اداری کرده تا بتواند امور مناطق تحت کنترل خود را اداره کند و از جمله اقدامات داعش تاسیس وزارتخانه‌ها و ادارات بوده است.

ساندی تایمز وزارتخانه‌های آثار باستانی در خاورمیانه را با «وزارت آثار باستانی» که داعش تاسیس کرده مقایسه و اعلام کرد که این وزارتخانه‌ها در اساس برای حفظ آثار باستانی موجود در آن تلاش می‌کنند در حالی که داعش برای انجام اقدام سازماندهی شده با قاچاق و فروش آثار باستانی تلاش می‌کند.

ساندی تایمز نوشت: داعش غارت آثار باستانی را به تجارت سازماندهی شده برای خود تبدیل کرده است و در زمان کنترل بر شهر موصل، نمرود و الحضر در عراق و تدمر سوریه آثار باستانی این شهرها را به غارت برده است.

انتهای پیام

کد N841939