داعش پس از پیشروی در سرت لیبی به سمت استانی دیگر پیش‌ می‌رود

تروریست‌های داعش که اخیرا کنترل فرودگاه سرت لیبی را در دست گرفته‌اند با عقب نشینی نیروهای فجر لیبی از استان الجفره به سمت این استان که پایگاه هوایی استراتژیکی در آنجاست، پیش می‌روند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، تروریست‌های داعش اخیرا با عقب نشینی نیروهای فجر لیبی از مواضع خود در شمال این کشور توانستند کنترل فرودگاه سرت را در دست بگیرند و در حال حاضر نیز در تلاش برای رفتن به سمت استان الجفره هستند.

به گفته شاهدان عینی نیروهای فجر لیبی از این استان عقب نشینی کرده‌اند و تروریست‌های داعش در حال حاضر در کمتر از 30 کیلومتری شهر "هون" مرکز استان الجفره هستند.

مسافت میان سرت و الجفره 350 کیلومتر است و پایگاه استراتژیک مهمی محسوب می‌شود چراکه چاه نفتی المبروک در نزدیکی آن واقع است.

تحلیلگران معتقدند که کنترل داعش بر الجفره موجب قطع شدن راه های امدادرسانی میان شبه نظامیان فجر لیبی در استان "سبها" با دیگر شبه نظامیان این گروه در "مصراته" می‌شود.

در همین راستا دولت لیبی نیروهای فجر لیبی را متهم کرد که مراکز دولت در شهر سرت به ویژه فرودگاه این شهر را تسلیم داعش کرده‌اند.

دولت لیبی اعلام کرد: فرودگاه سرت اهمیت زیادی دارد و این مساله نشان می‌دهد که داعش در حال تلاش برای کنترل بر تمامی نهادها و تاسیسات نفتی نزدیک به فرودگاه و استفاده از آن به عنوان پایگاهی برای امدادرسانی است.

دولت لیبی تاکید کرد: تمامی اسناد و مدارک نشان می‌دهد که داعش روی دیگر سکه شبه نظامیان فجر لیبی است. چراکه مردم لیبی را شکنجه می‌کنند و املاک آنها را از بین می‌برند.

به گفته دولت لیبی، حمله به منطقه هلال نفتی از سوی شبه نظامیان با هماهنگی کامل داعش صورت گرفته است.

تروریست‌های داعش از آشوب و نبود امنیت در لیبی سوءاستفاده کرده و چهار سال پس از سقوط رژیم معمر قذافی، دیکتاتور پیشین لیبی، نفوذ خود را در چندین شهر گسترش داده‌اند.

انتهای پیام

کد N841642