نامه محرمانه رییس جمهور افغانستان به دولت پاکستان

ایرنا نوشت:

منابع خبری افغانستان اعلام کردند که محمد اشرف غنی رییس جمهور افغانستان با فرستادن نامه ای محرمانه به دولت پاکستان از آن کشور خواسته است تا رهبران طالبان را بازداشت کنند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری 'جمهور' افغانستان روز یکشنبه به نقل مقامات کاخ ریاست جمهوری افغانستان نوشت: رییس جمهور اشرف غنی از دولت پاکستان خواسته است تا صداقت خود را در عمل نشان داده، رهبران طالبان در پاکستان را بازداشت و تحت پیگرد قانونی قرار دهد.

غنی دراین نامه از دولت پاکستان خواسته است که با در نظر گرفتن هفت گام مشخص، ظرف سه هفته آینده صداقت خود را در مورد حمایت از روند صلح افغانستان به اثبات برسانند.

بر اساس این گزارش غنی از دولت پاکستان خواسته است که عملیات علیه شبکه 'حقانی' را افزایش داده و پناهگاه های طالبان در آن کشور را نابود سازد.

رییس جمهوری افغانستان در این نامه تاکید کرده است که هیچ یک از جنگجویان طالبان نباید در پاکستان درمان شوند و در ضمن پاکستان باید با تبادل زندانیان با دولت افغانستان موافقت کند.

غنی در این نامه به صراحت از اسلام آباد خواسته است که از پشتیبانی طولانی مدت خود از طالبان افغان دست بکشد تا دولت وحدت ملی اطمینان یابد که روابطش با پاکستان در حال تغییر و رو به بهبود است.

4949

کد N841627