انگلیس در تدارک اعزام سرباز به "مناطق خطرناک‌تر" عراق

انگلیس در تدارک برای اعزام سربازان خود به مناطق خطرناک‌تر عراق به منظور حمایت از ماموریت نظامی آمریکا برای آموزش نیروهای محلی به هدف مبارزه با تروریست‌های داعش است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه تایمز انگلیس گزارش داد: در جریان نشست شورای امنیت ملی انگلیس به ریاست دیوید کامرون دورنمای توسعه ماموریت آموزشی این کشور در عراق که در حال حاضر در منطقه نسبتا امن شمال این کشور اجرا می‌شود، مطرح شده است.

این روزنامه گزارش داد: ارتش انگلیس خواهان توسعه ماموریت خود در عراق است اما در انتظار مجوز سیاسی شورای امنیت ملی این کشور به سر می‌برد. این توسعه ماموریت شامل استقرار تیم تخصصی کارشناسان خنثی‌سازی بمب‌های کنار جاده‌ای یا همان بمب‌های دست‌ساز می‌شود که قرار است با مربیان آمریکایی همکاری داشته باشد.

این تیم در بغداد مستقر خواهد شد اما ممکن است در خارج از این شهر جایی که آمریکا مشغول آموزش نیروهای عراقی که برای مبارزه با داعش آماده می‌شوند، نیز عملیات انجام دهد.

در حال حاضر انگلیس بیش از 100 نیروی خود را در مناطق کردنشین شمال عراق مستقر کرده و این نیروها حدود 1200 نیروی پیشمرگ کرد را در زمینه مهارت‌های جنگ پیاده نظام شامل تیراندازی، کمک‌های اولیه، عملیات‌های خنثی‌سازی بمب‌های دست ساز و حفظ سلاح‌ها آموزش می‌دهند.

یک سخنگوی وزارت دفاع انگلیس گفت: پرسنل نظامی انگلیس به عنوان بخشی از تلاش‌های ائتلاف برای مبارزه با داعش مشغول به طراحی و اجرای آموزش برای نیروهای امنیتی عراق هستند که شامل آموزش مقابله با بمب‌های دست ساز می‌شود.

وی تصریح کرد: حدود 800 پرسنل انگلیسی در عملیات‌های منطقه مستقر بوده و به عراقی‌ها برای تقویت خود و بسیج شدن علیه داعش کمک می‌کنند و ما مشارکت خود را با بازبینی منظم حفظ خواهیم کرد.

انتهای پیام

کد N841188