ظریف با لاوروف در مسکو دیدار می کند

سیاسی

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز چهارم ژوئن در مسکو با سرگئی لاوروف همتای روس خود دیدار و گفتگو خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدعباس عراقچی در گفتگو با خبرگزاری ریانوستی روسیه گفت: تهران آماده همکاری با روسیه برای فراهم کردن اورانیوم است و از نمایندگان شرکت روس اتم- شرکت دولتی اتمی روسیه- دعوت کرده است تا درباره جزییات این همکاری با ایران گفت و گو کنند.

وی افزود: همکاران ما در سازمان انرژی اتمی ایران با همکاران روس خود در جریان آخرین دور از مذاکرات وین گفتگو کرده و از حضور آنها در تهران برای همکاری های آتی استقبال کرده اند.

بر این اساس مسکو روز پنجشنبه هفته آینده میزبان یک نشست امنیتی بین اعضای سازمان همکاری های شانگهای است که ایران در آن عضو ناظر است. روسیه از اعضای گروه 1+5 متشکل از آمریکا، انگلیس، فرانسه، چین و آلمان است که با ایران بر سر حل مساله هسته ای تهران گفت و گو می کنند.

گفتنی است روز شنبه محمدجواد ظریف در ژنو با جان کری همتای آمریکایی خود دیدار و درباره متن توافق نهایی هسته ای گفتگو کرد. به گفته منابع نزدیک به مذاکرات گفتگوهای بین ظریف و کری به منظور راهگشایی در حل اختلافات موجود در روند نگارش متن توافق و سرعت بخشیدن به روند نگارش بوده است که هنوز نتیجه ای از این گفتگوها اعلام نشده است.