ژاپن تحت چتر دفاع سایبری آمریکا قرار می‌گیرد

آمریکا و ژاپن امروز (شنبه) در بیانیه مشترکی اعلام کردند که واشنگتن، توکیو را تحت چتر دفاع سایبری خود درخواهد آورد تا به این کشور در مقابله با تهدید فزاینده‌ حملات سایبری علیه پایگاه‌های نظامی و زیرساخت‌ها نظیر شبکه انتقال برق کمک کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، مقامات آمریکا و ژاپن در بیانیه مشترکی که از سوی "کارگروه سیاست‌گذاری دفاع سایبری آمریکا- ژاپن" که در سال 2013 تشکیل یافت، منتشر شد، اعلام داشتند: ما سطح روبه رشد پیچیدگی اقدامات عاملان متخاصم سایبری شامل عاملان غیردولتی و عاملان حمایت شده از سوی دولت‌ها را مورد تاکید قرار می‌دهیم.

حوزه امنیت سایبری یک حوزه کلیدی است که دو کشور آمریکا و ژاپن مشارکت نظامی خود را در آن بر اساس خط مشی‌های امنیتی جدیدی که در ماه آوریل اعلام کردند، تقویت خواهند کرد. بنا به گفته یک مقام وزارت دفاع ژاپن بخش دفاع سایبری ارتش این کشور تنها 90 نیرو دارد در حالی که در مقایسه با آن همین بخش در پنتاگون شش هزار نیرو دارد. هر دو کشور آمریکا و ژاپن نگران تهدیدات سایبری شامل حملات بالقوه از جانب چین و کره شمالی هستند.

با وجود آن‌که آمریکا سرمایه‌گذاری زیادی در تقویت نیروی مقابله با حملات سایبری انجام می‌دهد اما ژاپن که میزبان بزرگترین نیروی احتیاطی نظامی آمریکا در آسیا است به کندی در این زمینه سرمایه‌گذاری کرده است.

وزارت دفاع ژاپن در بیانیه‌ای امروز (شنبه) متعهد شد تا در تلاش‌های مشترک به منظور مقابله با تهدیدات سایبری گوناگون شامل تهدیدات علیه خدمات و زیرساخت‌های حیاتی مورد استفاده نیروهای دفاع شخصی ژاپن و نیروهای آمریکایی مشارکت کند.

اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا که امروز با گن ناکاتانیف همتای ژاپنی‌اش در حاشیه اجلاس گفت‌وگوی شانگری‌- لا در سنگاپور دیدار کرد، در ماه آوریل از یک راهبرد سایبری نظامی قدرتمندتر آمریکا که بر قابلیت تلافی‌جویی با سلاح‌های سایبری تاکید دارد رونمایی کرد.

انتهای پیام

کد N841067