انتخابات محلی ایتالیا آزمونی برای برلوسکنی

سیاسی

انتخابات محلی روز یکشنبه ایتالیا آزمونی مهم برای متئو رنتزی، نخست وزیر کنونی و سیلویو برلوسکنی، نخست وزیر پیشین این کشور محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، 20 میلیون رای دهنده واجد شرایط ایتالیایی روز یکشنبه در هفت منطقه از 20منطقه این کشور پای صندوق‌های رای می‌روند. در این انتخابات آن‌ها شهرداران بیش از 1000 شهر را نیز بر می‌گزینند.

این انتخابات از زمان انتخابات اروپایی در سال 2014 که که حزب چپ میانه دموکراتیک ماتئو رنتزی موفق شد بیش از 40 درصد آرا را کسب کند، نخستین بار است که برگزار می‌شود.

ناظران از نزدیک روند انتخابات محلی میان حزب ضد مهاجرت لیگ شمالی به رهبری ماتئو سالونی و حزب فورزا ایتالیا تحت رهبری سیلویو برلوسکنی، نخست وزیر پیشین ایتالیا را تحت نظر دارند.

آزمون اصلی برای نخست وزیر کنونی ایتالیا در منطقه "لیگوئیرا" واقع در شمال این کشور است جایی که کاندیدای حزب دموکراتیک با رقبایش از مخالف جناح چپ و جیوآنی توتی، از جناح راست تحت حمایت لیگ شمالی و فورزا و ایتالیا مواجه می‌شود.

در حال حاضر پنج منطقه از هفت منطقه تحت نظارت فرماندار چپ، یکی تحت فرمانداری و کنترل لیگ ملی و دیگری تحت کنترل فورزا ایتالیاست.

در کامپانیا واقع در جنوب، وینچنزو دولوکا، کاندیدای حزب دموکراتیک با فرماندار فورزا ایتالیا رو به رو می‌شود. وی در فهرست 17 نفری کاندیداهایی است که کمیسیون مقابله با مافیا آن‌ها را قبول ندارد. دولوکا به سوء‌استفاده از قدرت متهم است و به خاطر تقلب با حبس رو به رو است.

لوکا لوتی، یکی از اعضای کابینه رنتزی گفت: این انتخابات محلی آزمون و سنجش برای دولت رم نیست. حتی انتخابات سال گذشته میلادی اروپا هم نبود.

انتهای پیام

کد N840953