کشف عتیقه هزاره قبل از میلاد مسیح در "بهار"

استان ها

فرمانده انتظامی شهرستان بهار از دستگیری یک نفر قاچاقچی و کشف مقداری عتیقه‌جات مربوط به هزاره قبل از میلاد مسیح و سده‌های گذشته در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه همدان، سرهنگ جمشید باقری افزود: این مجموعه فرهنگی و با ارزش در پی شناسایی، مراقبت و اقدام جهادی پلیس مبارزه با موادمخدر شهرستان در دیروز از فردی با هویت مشخص که در بحث قاچاق موادمخدر و عتیقه‌جات فعال بوده به همراه مقداری مواد مخدر کشف شد.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات پلیس در این خصوص گفت: این گنجینه ارزشمند تاریخی پس از کشف و تشکیل پرونده برای کارشناسی به میراث فرهنگی استان همدان منتقل شد که با اظهارنظر کارشناسان میراث فرهنگی 9 قطعه عتیقه مربوط به 300 سال اخیر و یک قطعه شمشیر مفرغی با قدمت هزاره قبل از میلاد مسیح در مجموع 10 قطعه است.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، باقری گفت: میراث کهن و ارزشمند استخراج شده در هر کشور نشان از تاریخ تمدن، فرهنگ، هویت و قدمت آن کشور در بین دیگر کشورها بوده، بنابراین در این راستا با جدیت هر چه تمام برای حفظ میراث کشور عزیزمان تلاش و با قاچاق و به تاراج بردن هویت کشورمان مبارزه خواهیم کرد.

انتهای پیام

عکس:تزئینی

کد N840715