هشدار فائو نسبت به وضعیت بحرانی نیمی از ساکنان سودان جنوبی

سیاسی

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد که نزدیک به 8 / 3 میلیون تن در سودان جنوبی در معرض خطر گرسنگی هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه اماراتی الاتحاد، فائو در گزارشی درباره امنیت غذایی در جهان اعلام کرد که درگیری‌های مستمر در سودان جنوبی و رکود اقتصادی که نتیجه این درگیری‌ها است، باعث شده 8 / 3 میلیون تن با وضعیت اضطراری روبه‌رو شوند.

آمار اعلام شده 3 / 1 میلیون تن نسبت به گزارش‌ پیشین فائو در دسامبر رشد نشان می‌دهد و به این معناست که روند رو به رشد سریعی را در پیش گرفته است.

فائو هشدار داد در صورتی که اقدامی برای حل بحران صورت نگیرد، وضعیت بدتر خواهد شد و تعداد افرادی که امنیت غذایی‌شان در معرض تهدید قرار دارد به 6 / 4 میلیون تن می‌رسد که این معادل 40% جمعیت سودان جنوبی خواهد بود.

سازمان فائو از دسامبر تا آوریل گذشته وضعیت سودان جنوبی را زیر نظر گرفته و در نهایت اعلام کرد که وضعیت سه میلیون سودانی در سطح بحران است و 800 هزار تن دیگر در مرحله اضطراری هستند. ساکنان منطقه نبیل بزرگ در شمال و شمال شرق سودان جنوبی بیشتر از سایرین در معرض خطر هستند.

دریگری‌های سال گذشته در منطقه نیل بزرگ، کشاورزی منطقه را متوقف کرد و میلیون‌ها راس چهارپا را فراری داد. همچنین مردم این منطقه مجبور شدند به نقاط پراکنده کشور مهاجرت کنند.

انتهای پیام

کد N840624