اعطای حکم عضویت در انستیتوی فلسفه فرهنگستان علوم روسیه به سفیر ایران

سیاسی

انستیتوی فلسفه آکادمی علوم روسیه روز جمعه در مراسمی در نشست بخش علوم انسانی فرهنگستان علوم شامل پنج انستیتوی این آکادمی به مهدی سنایی، سفیر ایران در فدراسیون روسیه و دانشیار دانشگاه تهران، حکم «عضویت آکادمی علوم روسیه» را اعطا کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، استیو پین، دبیر گروه علوم اجتماعی آکادمی علوم روسیه و حسینوف، رییس انستیتوی فلسفه آکادمی علوم روسیه در این مراسم، اعطای حکم «عضویت آکادمی علوم روسیه» را بالاترین درجه‌ای که آکادمی علوم روسیه به متخصصان خارجی اعطا می‌کند، بیان کردند و گفتند که مهدی سنایی سومین دریافت کننده این حکم از سوی مؤسسه مزبور است.

اعطای این حکم، با تصمیم گروه دانشمندان این مؤسسه و به دلیل سابقه تدریس سه ساله سنایی در این مؤسسه، در دوران فعالیتش به عنوان رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو (سال‌های 1378 تا 1382) و جایگاه دانشگاهی و اجتماعی وی و هم‌چنین فعالیت‌های پژوهشی گسترده وی در ارتقای روابط علمی و دانشگاهی دو کشور در سال‌های گذشته، اعطاء شد.

در افتتاح این مراسم، سنایی در سخنرانی علمی یک ساعته با موضوع «ایران در نظام جهانی که به زبان روسی ایراد شد، درباره جایگاه جمهوری اسلامی ایران در نظام جهانی، محورهای سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در دولت حسن روحانی، و روابط جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه به ایراد سخنرانی پرداخت و به سوالات طروح شده از سوی شرکت کنندگان در مراسم در خصوص مسایل داخلی و سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران پاسخ گفت.

در این نشست، رییسان و تعدادی از دانشمندان و محققان گروه اجتماعی آکادمی علوم روسیه، متشکل از مؤسسه فلسفه، مؤسسه جامعه شناسی، مؤسسه روان شناسی، و مؤسسه حقوق شرکت داشتند.

انتهای پیام

کد N840605