انتقاد پاپی‌زاده از پرداخت نشدن به روز خرید تضمینی گندم

سیاسی

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از عدم پرداخت به روز قیمت خرید تضمینی گندم انتقاد کرد.

عباس پاپی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا، گفت: قیمت خرید تضمینی گندم در ابتدا به صورت ناقصی به روز پرداخت می شد اما مدتی است پرداخت قیمت خرید تضمینی گندم به روز انجام نمی گیرد، مثلا دو هفته است که کشاورزان دزفولی پولی بابت گندمی که تحویل داده اند نگرفته اند.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: پرداخت پول گندم کشاورزان را دچار مشکل کرده و آن‌ها از اردیبهشت به بعد نتوانسته اند مبلغی دریافت کنند. قیمت خرید تضمینی ذرت نیز با تاخیر زیادی مواجه شد که این دو مسأله بدبینی زیادی میان کشاورزان ایجاد کرده و زمینه حضور واسطه گران و دلالان نیز فراهم شده است.

او ادامه داد: در حال حاضر واسطه ها تلاش می‌کنند با قیمت کمتر گندم کشاورز را بخرند. آن‌ها این طور به کشاورزان القا می‌کنند که دولت پول شما را نخواهند داد تا کشاورزان مجبور شوند گندمشان را زیر قیمت به واسطه ها بفروشند.

پاپی زاده افزود: داشتن پول نقد برای شروع کشت مجدد و تامین هزینه های کاشت، داشت،‌ برداشت برای کشاورز اهمیت فراوانی دارد و عدم پرداخت به موقع پول توسط دولت زمینه را برای واسطه ها فراهم کرده تا با قیمت کمتری محصول کشاورز را بخرند.

انتهای پیام

کد N840377