وزیر کشور :

اگر انتخابات از منظر مردم خدشه‌دار باشد توجه مردم به حاکمیت کم خواهد شد

سیاسی

وزیر کشور با تأکید بر لزوم تلاش برای برگزاری انتخاباتی سالم در سال 94 گفت: میزان اعتماد و توجه مردم به دولت و حاکمیت به برگزاری سالم انتخابات وابسته است و اگر انتخابات از منظر مردم خدشه‌دار باشد و احساس کنند برگزاری انتخابات توسط مسوولان اعم از دستگاه‌های اجرایی، انتظامی، قضایی، امنیتی و تبلیغاتی دچار خدشه شده است توجه‌شان به حاکمیت کم خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عبدالرضا رحمانی فضلی در همایش سراسری فرماندهان سراسر کشور در خصوص برگزاری انتخابات سال 94 گفت: قطعا ما به عنوان دولت و برگزارکننده انتخابات طرفدار هیچ گروهی نیستیم و از هیچ جناحی طرفداری نخواهیم کرد.

به دنبال این هستیم عدالت انتخاباتی که همان اجرای صحیح قانون است به طور کامل برقرار شود. به دنبال این هستیم که مردم با امنیت و آرامش پای صندوق‌های رأی بروند و در این میان هر کس صلاحیت‌های لازم را دارا بود و خود را در معرض مردم قرار داد و مردم به آن رأی دادند از نظر ما نماینده خواهد بود.

وی با اشاره به نزدیکی انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری گفت: این روزها بهانه‌جویی‌ها زیاد می‌شود و برخی در صدد استفاده از توان دولت و دستگاه‌ها در جهت استفاده از منافع خود برمی‌آیند تا ازاین طریق خود را در معرض دید مردم قرار دهند. باید تمام تلاش خود را بکار گیریم که از ظرفیت دولت در جهت انتخابات، فرد یا گروهی استفاده نکنند.

وزیر کشور خطاب به فرمانداران سراسر کشور گفت: باید مرتبا این مسائل را رصد کنیم و جمع‌بندی‌ها را به وزارت کشور ارجاع دهیم. بی‌تردید هر گونه تخلف توسط دستگاه‌های اجرایی باید رصد شود و قانون به طور کامل اجرا شود.

ادامه دارد...

کد N840364