تدابیر امنیتی شدید در تونس در پی تهدیدات داعش

سیاسی

به دنبال تهدید داعش مبنی بر هدف قرار دادن فرودگاه‌های تونس، تدابیر شدید امنیتی برای مقابله با هرگونه حمله احتمالی در این کشور اتخاذ شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، محمد ناجم الغرسلی، وزیر کشور تونس اعلام کرد: نشست امنیتی در فرودگاه‌های تونس جهت مقابله با هرگونه حمله احتمالی داعش برگزار شده و ما آماده مقابله با هرگونه تهدید تروریستی هستیم.

داعش اخیراً نسبت به هدف قرار دادن فرودگاه‌ها از اوایل ماه آتی میلادی هشدار داده بود. این گروه تروریستی مسوولیت حمله به پادگان نظامی در پایتخت تونس را که به کشته شدن هشت تن و زخمی شدن 132 تن دیگر انجامید، برعهده گرفته است.

تروریست‌های داعش پیش از این نیز به هدف قرار دادن اماکن توریستی در تونس تهدید کرده بود که خطوط هوایی تونس مهم‌ترین انتقال‌دهنده توریست‌های خارجی است و باید تاوان پس دهد.

الغرسلی تصریح کرد: یگان‌های امنیتی طی دوره‌های اخیر با نزدیک شدن به پایان سال تحصیلی و آغاز ماه رمضان تلاش‌های خود را در زمینه اطلاعات افزایش داده‌اند و در حالت آماده‌باش هستند.

در همین راستا، اتحادیه دانشجویان تونس در پژوهشی به گسترش پدیده تندروی در تونس و پیامدهای آن بر جامعه این کشور اشاره کرد.

امانی ساسی، رئیس این اتحادیه اعلام کرد: حدود 800 تا 1200 دانشجوی تونسی به گروه‌های تروریستی به ویژه داعش در لیبی، سوریه و عراق پیوسته‌اند و مسوولان تونس از پیوستن 500 دانشجو به گروه‌های تروریستی ممانعت به عمل آورده‌اند.

به گفته امانی ساسی بیشترین دانشجویانی که به تروریست‌ها می‌پیوندند از دانشکده‌های علوم و مهندسی هستند.

انتهای پیام

کد N840190