دیدار شیخ الازهر با مارین لوپن برای نشان دادن "اسلام واقعی"

احمد الطیب، شیخ الازهر در دفاع از دیدار خود با رهبر راست افراطی فرانسه گفت که این فرصتی برای نشان دادن "چهره واقعی اسلام" بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، احمد الطیب، شیخ الزهر مصر است که پنجشنبه گذشته در جریان سفر مارین لوپن، رهبر راست افراطی فرانسه به قاهره با وی دیدار کرد و نگرانی خود را از مواضع خصمانه حزب وی در قبال اسلام و مسلمانان بیان کرد.

الازهر در بیانیه‌ای گفت: احمد الطیب از رئیس جبهه ناسیونال فرانسه در جریان مذاکراتشان خواست که مواضع خود را بازنگری کرده و آن‌ها را اصلاح کند.

در بیانیه الازهر آمده که احمد الطیب از لوپن خواسته است تا با اسلام هراسی درکشورهای غربی مقابله کند.

عباس شومان، معاون الطیب گفت که شیخ الازهر تلاش داشت تا چنانچه لوپن درک اشتباهی از اسلام داشت، آن را اصلاح کرده و چهره واقعی اسلام را به وی نشان دهد. لوپن در جریان گفت‌وگوهای خود اذعان کرده بود که باید میان دین و اقدامات خشونت باری که به نام اسلام انجام می‌شود، فاصله ایجاد شود.

لوپن هم‌چنین بر حق مسلمانان فرانسه برای انجام اعمال مذهبی و استفاده از آزادی کامل تاکید کرد.

وی در پیامی توئیتری گفت: در قاهره با عالی‌ترین مقام سنی دیدارکردم و توافق زیادی بر روی مبارزه با افراط گرایی وجود داشت.

این مقام فرانسوی همچنین با رهبری مسیحیان قبطی مصر هم برای ارسال پیام "همبستگی با مسیحیانی که مورد تهدید افراطی‌ها در خاورمیانه قرار دارند"، دیدار کرد. الازهر اعلام کرد، دیدار لوپن با احمد الطیب به درخواست وی صورت گرفته بود.

انتهای پیام

کد N840084