نیروهای عراقی برای آزادسازی رمادی به حرکت درآمدند

سیاسی

منابعی در نیروهای مردمی عراق از آغاز بزرگترین عملیات نیروهای عراقی برای آزادسازی شهر رمادی، مرکز استان الانبار خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری سومریه‌نیوز، پس از فرمان آغاز عملیات آزادسازی استان الانبار نیروهای عراقی با حمایت نیروهای داوطلب مردمی و عشایری حومه شهر رمادی را پاکسازی کرده در اطراف این شهر کلیدی مستقر شده بودند تا فرمان حرکت به سوی رمادی صادر شود.

منابعی در نیروهای مردمی عراق اعلام کردند که عملیات گسترده‌ای برای آزادسازی شهر رمادی از دست تروریست‌های داعش از محور حصیبه در شرق این شهر و با فرماندهی نیروهای واکنش سریع وابسته به گردان‌های "سرایا السلام"(وابسته به جریان صدر) و نیروهای مردمی آغاز شده است.

نیروهای عراقی اخیراً عملیات خود را برای آزادسازی استان الانبار، بزرگترین استان عراق آغاز کرده و توانسته‌اند در محورهای مختلف به پیشروی‌هایی دست یابند.

پیش از این حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق از آغاز عملیات گسترده نظامی با مشارکت نیروهای مردمی ارتش و قبایل جهت آزادسازی الانبار خبر داده بود.

در همین راستا ناصر الغنام، فرمانده عملیات الجزیره و البادیه در عراق اعلام کرد که تجهیزات نظامی گسترده‌ای به پایگاه عین‌الاسد و شهر البغدادی در شمال رمادی رسیده است تا نیروهای عراقی بتواند با تروریست‌های داعش مقابله کند.

سعد معن، سخنگوی عملیات بغداد نیز از کشته شدن ده‌ها داعشی در الانبار و آزادسازی مناطقی در شمال شهر الکرمه خبر داد. به گفته سعد معن، نیروهای عراقی موفق شدند به سوی مناطق تحت کنترل داعش پیشروی کرده و 155 بمب را خنثی کنند.

همچنین سازمان ملل اعلام کرد که در پی درگیری‌های اخیر در شهر رمادی حدود 85 هزار تن از این شهر فرار کرده‌اند.

در همین راستا نیروهای مردمی عراق از انجام بزرگترین عملیات محاصره تروریست‌های داعش در استان صلاح‌الدین خبر داده و تاکید کردند که بخش دوم عملیات آزادسازی مناطق شمالی این استان آغاز شده است.

نیروهای مردمی اعلام کردند که محاصره داعش در غرب الدجیل و دیگر مناطق شمالی صلاح‌الدین منجر به فروپاشی خطوط دفاعی داعش در این مناطق شده است.

انتهای پیام

کد N839954