با هدف دستیابی به راهکار سیاسی؛

فرستاده سازمان ملل به یمن وارد صنعاء شد

یمن

میانجی سازمان ملل در یمن به منظور مذاکره با طرف‌های یمنی در خصوص بحران این کشور وارد صنعاء شده و در سخنانی تاکید کرد که تمامی طرف‌های یمنی باید مذاکرات را از سر بگیرند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، اسماعیل ولد الشیخ احمد، فرستاده سازمان ملل به یمن که همچنان در حال تلاش برای حل بحران یمن با برگزاری مذاکرات میان طرف‌های یمنی است، هنگام ورود به فرودگاه صنعاء در سخنانی تاکید کرد: تمامی طرف‌های یمنی باید مذاکرات را برای حل بحران کشور از سر بگیرند.

پیش از این سخنگوی سازمان ملل اعلام کرده بود که اسماعیل ولد الشیخ احمد پیش از رفتن به ریاض و دیدار با عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن به صنعاء سفر خواهد کرد.

منابع آگاه در سازمان ملل نیز اعلام کردند که بان کی مون، دبیرکل این سازمان روز چهارشنبه به رئیس جمهور مستعفی یمن پیشنهاد داده که مذاکراتی در خصوص بحران یمن در اول ژوئن آتی برگزار شود اما عبدربه منصور هادی با این پیشنهاد مخالفت کرده است.

به گفته این منابع منصور هادی مخالفت خود را با برگزاری هرگونه مذاکرات پیش از اجرای کامل قطعنامه‌ 2216 شورای امنیت درباره یمن اعلام کرده است.

بان کی مون نیز پیشتر تاکید کرد که از فرستاده سازمان ملل خواسته تلاش‌های خود را جهت گفت‌وگو با دولت مستعفی یمن و گروه‌های سیاسی در این کشور و کشورهای همجوار با هدف برگزاری مذاکرات در ژنو افزایش دهد.

سخنگوی سازمان ملل اعلام کرد که گردآوردن تمامی طرف‌های بحران بر سر میز مذاکرات کار آسانی نبوده و برخی کشورهای ذی ربط و همچنین دولت مستعفی یمن از دبیرکل سازمان ملل خواسته‌اند تا مذاکرات ژنو را به تاخیر بیندازد.

وی افزود: اسماعیل ولد الشیخ احمد در حال حاضر در منطقه در حال گفت‌وگو با برخی از کشورهای شورای همکاری خلیج فارس است.

انتهای پیام

کد N839909