شهید و زخمی شدن 159 نفر در حملات عربستان به مناطق مختلف یمن

سیاسی

منابع امنیتی گفتند در حملات هوایی عربستان سعودی به استان های مختلف یمن، 25 شهروند یمنی به شهادت رسیده و 134 نفر دیگر زخمی شده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سبأنت، یک منبع امنیتی گفت که 12 شهروند یمنی از جمله 4 زن و 6 کودک در حملات هوایی عربستان به ساختمان های مسکونی در شهر حجه به شهادت رسیده  و 81 نفر دیگر مجروح شدند.

منبع مذکور افزود: جنگنده های عربستان، پایگاه نیروهای امنیتی در شهر حجه، منازل شهروندان و نقاطی را در مدیریه، شحه و منطقه کحلان عفار در استان حجه هدف بمباران هوایی خود قرار دادند. در حملات هوایی عربستان علیه منطقه غطران در استان صنعا نیز 5 شهروند یمنی از جمله دو کودک به شهادت رسیده و 25 نفر دیگر زخمی شدند.

این منبع امنیتی تصریح کرد: حملات عربستان علیه مرکز علمی دار الشریف واقع در منطقه جحانه استان صنعا نیز منجر به شهادت یک شهروند و زخمی شدن 25 نفر دیگر شد.

به گفته این منبع، جنگنده های سعودی ساختمان های مسکونی در مناطق النظیر، القلعه و عربه را هدف قرار داده و 3 حمله هوایی به شبکه ارتباطات در املح انجام دادند. جنگنده های سعودی همچنین در استان مأرب منطقه الاشراف را بمباران کردند که در نتیجه آن 7 شهروند یمنی به شهادت رسیدند.

 

 

 

 

 
[div id='__hggasdgjhsagd_once']