بان کی مون:

داعش از 100 کشور پیکارجو جذب کرده است

سیاسی

داعش از خطرناکترین گروه های جهادی است که از اقصی نقاط جهان پیکارجو جذب می کند و طبق گزارش های سازمان ملل از 100 کشور جهان در میان تروریست های داعش حضور دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد در سخنرانی خود در شورای امنیت با اشاره به اینکه بیش از 25 هزار پیکارجو از صد کشور در میان عناصر داعش در سوریه و عراق می جنگند گفت: میزان پیکارجویان خارجی از اوایل 2014 تا کنون 70 درصد افزایش داشته است و میانگین سنی این افراد نیز بین 15 تا 35 سال است.
بان کی مون همچنین نسبت به تحولات جاری در عراق و سوریه به خاطر تهدیدهای فزاینده علیه امینت و صلح بین المللی ابراز نگرانی کرد. این اظهارات بان کی مون همزمان با گزارش کمیته ویژه «مبارزه با افراطی گری خشونت آمیز اسلامی» در شورای امنیت سازمان ملل مطرح شد که در آن نسبت به افزایش بی سابقه شمار عناصر جهادی خارجی در خاورمیانه هشدار داده شده است.
سازمان ملل در ابتدای سال جاری میلادی اعلام کرد طی سال های اخیر شمار پیکارجویان بیگانه که به گروه های جهادی اعم از القاعده و داعش در عراق و سوریه و دیگر کشورها می پیوندند به صورت بی سابقه ای افزایش داشته است.

بر این اساس تعداد کسانی که کشور خود را به خاطر پیوستن به این دو گروه تروریستی در عراق و سوریه و دیگر کشورها ترک کرده اند، بالغ بر 25 هزار نفر از 100 کشور است.

 

 

 

 

 
[div id='__hggasdgjhsagd_once']