تصاویری از دیدار ظریف با نخست وزیر یونان

وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با نخست وزیر یونان گفت: ایران هیچ محدودیتی برای توسعه روابط با یونان ندارد.

تصاویری از دیدار ظریف با نخست وزیر یونانوزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با نخست وزیر یونان گفت: ایران هیچ محدودیتی برای توسعه روابط با یونان ندارد.

 

 

به گزارش خبرآنلاین به نقل از واحد مرکزی خبر،   از آتن ،‌محمد جواد ظریف در این دیدار با بیان اینکه باید راهکارهای لازم را برای رفع موانع توسعه همکاری های دو کشور تعریف کرد افزود: نیاز است تا زمینه های یک یادداشت تفاهم همکاری های مختلف میان ایران و یونان فراهم شود و این نیازمند افزایش رایزنی ها و تبادل هیئت ها میان دو کشور است.

در این دیدار همچنین نخست وزیر یونان با استقبال از مذاکرات هسته ای و دستیابی به توافق گفت: تحریم ها برضد ایران را اقدامی منصفانه نمی دانیم.


وی افزود: حل و فصل موضوع هسته ای ایران بر تقویت ثبات در منطقه تاثیرگذار است.


الکسیس سیپراس با بیان اینکه در شرایط کنونی مناسبات دو کشور، باید راههای ارتقای سطح مناسبات را بیابیم گفت : ما نباید فرصت همکاری در زمینه های مورد علاقه را از دست بدهیم.


سیپراس با بیان اینکه حجم مبادلات تجاری ما در چند سال اخیر کاهش یافته است، افزود: باید تلاش کنیم تا راههای افزایش حجم مبادلات را پیدا کنیم.


وی با بیان اینکه هر دو کشور به صورت سنتی شرکای تجاری خوبی برای یکدیگر بوده اند گفت: ما با این زمینه بسیار خوب ، باید تلاش کنیم تا ضمن حفظ این ظرفیت ها توسعه روابط افزایش یابد.

نخست وزیر یونان با اشاره به اینکه انرژی و گردشگری دو زمینه بسیار مناسب برای توسعه همکاری هاست افزود: یونان در بخش صادرات دارو ، محصولات کشاورزی ، همکاری های فنی و صادرات خدمات فنی مهندسی آماده است تا با ایران همکاری کند.


وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش گروههای تروریستی در منطقه خاورمیانه گفت : عملیات تروریستی داعش تهدید و دغدغه جدی مشترک ماست و باید برای دفع آن برنامه ریزی جدی داشته باشیم .


نخست وزیر یونان افزود:دیگر کشورهای منطقه ای و فرامنطقه ای باید مسولیت های خود را در این زمینه بپذیرند.

49310

کد N839755