نماینده آیت‌الله سیستانی: خطر تجزیه منطقه را تهدید می‌کند

سیاسی

نماینده مرجعیت دینی عراق با اشاره به حمایت برخی از کشورهای منطقه از تروریسم، هشدار داد که با گسترش اختلافات و درگیری‌های طایفه‌ای، کشورهای منطقه با خطر تجزیه مواجه هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری سومریه نیوز عراق، عبدالمهدی الکربلائی، نماینده آیت الله سیستانی، مرجعیت دینی عراق در خطبه‌های امروز نماز جمعه کربلا با هشدار نسبت به درگیری‌های طایفه‌ای و قومی در منطقه و نیز خطر تقسیم برخی کشورهای منطقه، مجددا از همه مسئولان کشورش خواست در مورد نبرد با گرده تروریستی داعش موضعگیری صریح و روشنی اتخاذ کنند و در نبرد با این گروه تروریستی از نیروهای امنیتی و داوطلبان مردمی حمایت کنند.

الکربلائی در ادامه گفت: گسترش نفوذ داعش در کشورهای همسایه و منطقه با آشکار شدن حمایت برخی از کشورهای منطقه و جهان، نشانه آغاز یک جنگ طائفه‌ای و قومی طولانی مدت و بسیار خطرناک در منطقه ماست.

وی ادامه داد: داعش همچون وبا به جان مردم منطقه افتاده و وسیله‌ای در دست برخی از کشورهای منطقه و جهان است که از آن برای اجرای طرح‌های تروریستی خود استفاده می‌کنند.

نماینده آیت الله سیستانی در ادامه با اشاره به لزوم حمایت از نیروهای عراقی در برابر تروریست‌ها تاکید کرد: این حمایت‌ها نباید با جانبداری از یک طایفه، قوم، مذهب و یا منطقه خاص باشد و لازم است که همگان را در بر بگیرد.

انتهای پیام

کد N839603