نشست وزیران دارایی گروه هفت در آلمان

وزیران دارایی هفت کشور بزرگ صنعتی موسوم به گروه هفت نشست سه روزه خود را در شهر درسدن آلمان شروع کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری دویچه وله، نشست مذکور در حالی برگزار می‌شود که یونان در آستانه ورشکستگی قرار دارد، اوکراین درگیر جنگ داخلی است و انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا تهدید می‌کند و آمریکا باید با اروپایی تقسیم‌شده و آشفته در جریان مذاکرات درسدن روبه‌رو شود.

در این نشست سه روزه شرکت‌کنندگان درباره افزایش ارزش یوان چین و راه‌های بهبود رشد اقتصاد جهان گفت‌وگو می‌کنند. با اینکه بحران اقتصادی یونان در دستور کار رسمی نیست، اما قرار است وزیران شرکت‌کننده در حاشیه نشست آن را مورد بررسی قرار دهند.

ولفگانگ شویبله، وزیر دارایی آلمان در سخنرانی خود ضمن تاکید بر لزوم ایجاد ساز و کار بهتر برای تقویت همکاری‌های جهانی گفت: دنیا به دنبال شکل جدیدی از حکومت است که مکمل دولت - ملت و متوازن‌کننده کمبودهای نظام کنونی باشد. در نظام جهانی امروز هیچ دولت - ملتی نمی‌تواند مشکلات و چالش‌های بزرگ را به تنهایی حل کند.

همزمان با این نشست، مخالفان گروه هفت در شهر درسدن تظاهرات کردند. معترضان به صورت نمادین کلیسای فراوئن کرشن را به عنوان محل برگزاری تظاهرات انتخاب کردند؛ جایی که در پی حمله متفقین در جنگ جهانی دوم به طور کامل ویران شده بود.

انتهای پیام

کد N839529