علوی در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه:

اشراف اطلاعاتی‌مان نقطه کور ندارد

سیاسی

وزیر اطلاعات با بیان اینکه اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان نقطه کور ندارد، اظهارداشت: هیچ توطئه ای از سوی دشمن صورت نگرفته که توسط سربازان گمنام امام زمان کشف نشود.

به گزارش خبرنگار مهر حجت الاسلام محمود علوی در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه امروز تهران یکی از رسالت های حکومت در نظام اسلامی را تامین امنیت برای جامعه دانست و گفت: امام زمان یکی از هدایایی که به جامعه ما  هدیه می دهد و به ارمغان می آورد ایجاد امنیت است.

وی افزود: امام صادق (ع) می فرمایند وقتی امام زمان به پا خیزند بر اساس عدل و عدالت حکم می کند و در ایام حکومت او ظلم و ستم و حق کشی از بین می رود.

وی تصریح کرد: وزارت اطلاعات افتخار دارد این رهاورد حکومت مهدی(عج) و رسالت ایجاد امنیت برای مردم در جمهوری اسلامی را به عهده دارد.

علوی با بیان اینکه وزارت اطلاعات خود را متعهد می داند که امنیت را در پرتو احکام شرع مقدس اسلام رعایت کند، گفت: وزارت اطلاعات از راه‌های اخلاقی و قانونی امنیت جمهوری اسلامی را تامین می کند و امروز کارکنان این وزارتخانه با روحی لبریز از ولایت مداری قانونمداری و پایبندی به ارزشهای انقلاب این رسالت را ایفا می کنند.

وزیر اطلاعات راهبرد حاکم بر وزارت اطلاعات را برگرفته از کلام الهی «اشداء و علی الکفار رحما و بینهم» دانست و گفت: بر همین اساس دایره رحما و بینهم وزارت اطلاعات جذب حداکثری و اشداء و علی اکفار در درون کشور دفع حداقلی است.

وی گفت: وزارت اطلاعات رسالت خود را در برابر مردم ایجاد امنیت به گونه ای می داند که مردم آن را لمس و احساس کنند و آن امنیت نیز همراه با نشاط و شادابی باشد چرا که حضرت محمد(ص) می فرمایند خیر و برکت در کشور نخواهد بود مگر در پرتو امنیت، سرور، نشاط و شادکامی.

علوی با تاکید بر اینکه وزارت اطلاعات امنیت را برای جامعه تامین می کند و نه بر جامعه، گفت: ما امنیت را برای عرصه فرهنگ و نه بر فرهنگ برای فعالان اقتصادی و نه بر فعالان اقتصادی برای حوزه و دانشگاه و نه بر حوزه و دانشگاه تامین می کنیم چرا که در پرتو امنیت استعدادها شکوفا می شود و جامعه در مسیر رشد و بالندگی قرار می گیرد.

وی افزود: اگر دنبال فرهنگ عبودیت دینی و ایمانی در جامعه باشیم قرآن به ما حکم می کند که این فرهنگ در پرتو امنیت شکوفا شود و شکل گیرد؛ فرهنگ ایمانی نیز در یک فضای آرامش و همراه با امنیت و نشاط رشد می یابد چرا که انسانها در چنین فضایی بهترین انتخاب را می کنند.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: خداوند وقتی اراده می‌کند در جامعه اسلامی ایمان افزایش یابد به آحاد جامعه اسلامی آرامش می‌دهد و خداوند آرامش را بر دل انساهای با ایمان حکمفرما ساخت تا ایمان بر آنها حکمفرما باشد.

علوی با اشاره به تلاش‌های وزارت اطلاعات برای پررنگ شدن فرهنگ ایمانی در جامعه، گفت: وزارت اطلاعات برای آنکه فرهنگ ایمانی در جامعه پررنگ شود ایجاد چنین فرهنگی را در ایجاد آرامش و حفظ کرامت افراد جامعه در تامین امنیت می داند لذا خود را موظف می داند که کرامت آحاد جامعه را حفظ کند.

وی  گفت: وقتی کرامت انسانها حفظ شود به سراغ ناهنجاری های و ساختارشکنی ها نمی روند و وزارت اطلاعات از اینکه دل بیگناهی را بشکند به جد پرهیز دارد و نیروهای وزارت اطلاعات نیز حواسشان جمع است که حقی را ضایع نکنند.

وزیر اطلاعات با هشدار به کسانی که از عنوان وزارت اطلاعات سو استفاده می کنند، گفت: ممکن است کسانی با عنوان وزارت اطلاعات بخواهند از مردم اخاذی و زورگویی کنند، ولی ما از مردم عزیزمان استدعا می کنیم که این گونه موارد را به ستاد خبری اطلاع دهند چرا که باید از حیثیت سربازان گمنام امام زمان دفاع و صیانت شود.

علوی وزارت اطلاعات را یک وزارت مردم محور نامید و گفت: وقتی در محیطی افراد آن محیط در تامین امنیت با سربازان گمنام امام زمان همراه شوند آن امنیت با هزینه کمتری ایجاد می شود.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود مبارزه با مفاسد اقتصادی را به عنوان یک رسالت برای این وزارتخانه نام برد و گفت: وزارت اطلاعات با تمام توان در این زمینه گام می بردارد و تاکنون هزاران هکتار از زمین‌های بیت المال که به دست سودجویان و زمین‌خواران تصرف شده بود را شناسایی و آزاد کرده است.

وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: با لطف خدا و با همکاری دستگاههای اطلاعاتی، امنیتی، قضایی و نظامی و انتظامی با اشراف فراگیر اطلاعاتی دشمن در چنگ جمهوری اسلامی است و هرگاه به سمت توطئه ای رفتند تحت اشراف نیروهای امنیتی ایران بوده اند.

وی با بیان اینکه اشراف اطلاعات سربازان گمنام امام زمان نقطه کور ندارد اظهارداشت: همه جا دشمن تحت اشراف اطلاعاتی و مجاهدت های خاموش سربازان گمنام امام زمان است و هیچ توطئه ای از سوی دشمن صورت نگرفته که توسط سربازان گمنام امام زمان کشف نشود.

ادامه دارد...