رییس اسبق مجلس نمایندگان آمریکا متهم شد

سیاسی

رییس اسبق مجلس نمایندگان آمریکا به چند مورد ارتکاب جرم از جمله دروغگویی به اداره پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.آی) متهم شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، دنیس هسترت، رییس اسبق مجلس نمایندگان آمریکا به پلیس اف.بی.آی درباره مساله مخفی کردن 5 / 3 میلیون دلار پرداختی به شخصی برای لاپوشانی سو‌ءرفتار گذشته‌اش دروغ گفته بود و به همین دلیل در مظان اتهام قرار گرفته است.

دفتر دادستانی آمریکا در شیکاگو اعلام کرد، این جمهوری‌خواه ایلینوی که در 2007 کنگره را ترک گفت متهم است که در مورد برداشت‌های بانکی خود که 952 هزار دلار بوده، به اف‌.بی‌.آی دروغ گفته است.

در صورت اثبات شدن هر کدام از این اتهامات، این مرد با حداکثر 5 سال حبس و پرداخت جریمه 250 هزار دلاری روبه‌رو خواهد شد.

رییس 73 ساله سابق مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه از سمتش به عنوان مشاور ارشد در موسسه حقوقی دیکشتاین شاپیرو در واشنگتن استفعا کرد.

یکی دیگر از اتهامات این مرد پرداخت مبلغی به شخصی برای سرپوش گذاشتن بر سوءرفتارهای سابقش است که فردی ساکن ایلینوی است و مدت‌هاست رییس سابق مجلس نمایندگان آمریکا را می‌شناسد. وی در سالهای 2010 تا 2014 از حسابهای مختلف بانکی مبلغ 952 هزار دلار نقد برداشت کرده و به این شخص داده است. برداشت مبلغ بیش از 10 هزار دلار از حساب‌های بانکی در آمریکا نیازمند ارائه اسناد معتبر است.

هسترت پیش از آغاز فعالیتش در کنگره آمریکا سه دوره نماینده ایلینوی بود و در دبیرستان یورکویل در شیکاگو نیز برای 16 سال معلم مدرسه بود.

اف.بی.آی و سرویس ملی، درآمدها و برداشت مبالغ توسط این مرد را در سال 2013 مورد بررسی قرار داد و متوجه شد که وی به ماموران اف.بی.آی در بازجویی دسامبر 2014 دروغ گفته است.

انتهای پیام

کد N839425