آمریکایی‌ها عموما با حملات پهپادی موافقند

سیاسی

براساس یک نظرسنجی مشخص شد که قریب به 60 درصد از مردم آمریکا از سیاست کشورشان در انجام حملات پهپادها علیه شبه‌نظامیان در پاکستان حمایت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری پی‌.تی‌.آی، در نظرسنجی موسسه "پیو" آمده است که 60 درصد از شرکت کنندگان از حملات پهپادی آمریکا علیه مواضع شبه‌نظامیان در کشورهایی چون پاکستان، یمن و سومالی حمایت کردند درحالیکه تنها یک سوم (35 درصد) از شرکت کنندگان با این حملات مخالف بودند.

این نظرسنجی بین 12 تا 18 مه سال جاری میلادی و از طریق تلفن با 2000 آمریکایی در تمام 50 ایالت این کشور و همچنین پایتخت انجام شد.

در این نظرسنجی همچنین آمده که نظر مردم آمریکا درباره حملات پهپادی این کشور نسبت به 56 درصد فوریه 2013 تاحدودی تغییر کرده است.

در همین حال در مقایسه با 74 درصد حامیان جمهوری خواهان که از حملات پهپادی پشتیبانی کردند، تنها 56 درصد از حامیان نمایندگان مستقل و 52 درصد از حامیان دموکراتها از این حملات پشتیبانی کردند.

همچنین در این نظرسنجی مشخص شد که 67 درصد از مردان شرکت کننده در این نظرسنجی از انجام این حملات حمایت کردند در حالیکه تنها 50 درصد از زنان از انجام حملات پهپادی آمریکا پشتیبانی و 42 درصد هم آن را رد کردند.

در این نظرسنجی هم‌چنین مشخص شد که 53 درصد از شرکت کنندگان دولت واشنگتن را در دستیابی به اهدافش در افغانستان ناکام می‌دانند در حالیکه 36 درصد گفتند در این مساله کاملا موفق شده است.

تنها 29 درصد از شرکت کنندگان نیز گفتند که احتمالا افغانستان می‌تواند در پی خروج سربازان آمریکایی از این کشور در ثبات باقی بماند.

همچنین 68 درصد هم اعلام کردند که ابقای ثبات در افغانستان پس از خروج سربازان آمریکایی بعید به نظر می‌رسد.

انتهای پیام

کد N839154