یک فعال سیاسی اصولگرا:

اقتصاد مقاومتی به باور مسئولان تبدیل شود

اقتصاد مقاومتی

یک فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه هنوز بسترهای لازم برای تحقق اقتصاد مقاومتی ایجاد نشده است، گفت: صرفا با برگزاری همایش و سمینار خواسته‌های رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی محقق نخواهد شد.

امیررضا واعظی آشتیانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در جمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره لزوم ایجاد همدلی برای تحقق اقتصاد مقاومتی، افزود: راه نجات کشور در اقتصاد مقاومتی است و این نکته باید به باور مسئولان تبدیل شود.

وی افزود: رهبری اشاره کردند که در زمینه اقتصاد مقاومتی همزبانی به وجود آمده اما همدلی به وجود نیامده است. من معتقدم برای ایجاد همدلی در این زمینه باید اقدامات فرهنگی انجام شود زیرا همه درباره اقتصاد مقاومتی صحبت می‌کنند و همایش و سمینار برگزار می‌کنند اما تا زمانی که اقتصاد مقاومتی تحقق نیابد این اظهارنظرها فایده‌ای نخواهد داشت.

این عضو حزب موتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: رهبری هم اشاره کرده‌اند که اگر قوانین به اصلاح نیاز دارد باید مسئولان وارد عمل شوند در واقع راهکار تحقق اقتصاد مقاومتی، اصلاح ساختارهای اقتصادی کشور است. در این زمینه باید نمایندگان مجلس و دولت نیز تلاش کرده و طرح و لایحه مناسب ارائه کنند. همچنین باید اقدامات فرهنگی از مسئولان شروع شود تا آنها به این نتیجه برسند که اقتصاد مقاومتی عامل پیشرفت و توسعه کشور بوده و با تحقق اقتصاد مقاومتی ما می‌توانیم از ظرفیت‌های اقتصادی و نیروهای انسانی کشورمان بهره ببریم.

این فعال سیاسی همچنین افزود: برای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی به اقدام همه جانبه نیاز داریم و باید همزمان برنامه کلی در بخش‌های مختلف اجرا شود. متاسفانه اکنون در نظر برخی مسئولان به اقتصاد مقاومتی باوری وجود ندارد و آنها شاید از اقتصاد مقاومتی صحبت کنند اما در عمل پیگیر این مساله نیستند.

واعظی آشتیانی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: اکنون باید کارشناسان را آموزش و تعلیم دهیم تا آنها به دنبال تئوری‌پردازی و بیان مشکلات و چالش‌های پیش‌روی تحقق اقتصاد مقاومتی بروند. البته نباید ما زمان را از دست بدهیم و باید با برنامه هدفمند به دنبال تحقق اقتصاد مقاومتی باشیم.

وی در پایان با اشاره به اینکه باید برای تحقق اقتصاد مقاومتی جایگاه و نقش مردم را در نظر بگیریم، گفت: اگر مسئولان به اقتصاد مقاومتی باور داشته باشند اما مردم در برابر آن مقاومت کنند چالش‌هایی ایجاد می‌شود بنابراین ما باید مردم را با اقتصاد مقاومتی آشنا کنیم.

انتهای پیام

کد N839119