تاکید نتانیاهو بر پذیرش شهرک سازی در توافق سازش با فلسطینی ها

سیاسی

نخست وزیر رژیم صهیونیستی پذیرش ادامه ساخت و ساز در مناطق فلسطینی را از جمله شروط ادامه مذاکرات سازش با فلسطینی ها عنوان کرد.

به گزاش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، نخست وزیررژیم صهیونیستی مدعی شد جامعه جهانی به ویژه اتحادیه اروپا در چارچوب هر گونه توافقی از ایده تداوم ساخت و ساز در مناطقی که تحت حاکمیت اسرائیل قرار دارد، حمایت خواهند کرد. وی تاکید کرد که توافق بلند مدت باید تضمین کننده تداوم کنترل امنیتی در دست اسرائیل باشد.

نتانیاهو در ادامه گفت در گفتگوی تلفنی با «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل از تلاش های برخی طرف ها بین المللی برای ضربه زدن به ارتش اسرائیل و محاکمه آنها در دادگاه کیفری بین المللی ابراز انزنجار کرده است. وی همچنین مدعی شد: ارتش اسرائیل تمام تلاش خود را برای ممانعت از کشته شدن غیر نظامیان در هر عملیات نظامی به کار بسته است.

این ادعا در حالی مطرح می شود که حملات این رژیم به نوار غزه در تابستان گذشته به کشته شدن صدها زن و کودک بی گناه انجامید. شدت این جنایت به حدی است که لیلی زروقی نماینده دبیر کل سازمان ملل متحد در امور کودکان در مناطق تحت نزاع، خواستار گنجاندن نام ارتش رژیم صهیونیستی در فهرست سیاه در کنار گروهک داعش شد.

این مسئول سازمان ملل متحد افزود: ارتش اسرائیل به خاطر جنگ اخیر علیه غزه که منجر به کشته شدن تعداد زیادی از شهروندان فلسطینی به ویژه زنان و کودکان شد، باید در کنار گروهک های داعش، القاعده، بوکرام و طالبان در فهرست سیاه قرار گیرد.

 

 

 
[div id='__hggasdgjhsagd_once']