نتانیاهو:

بسته جدید کمک های نظامی، در ازای توافق هسته ای با ایران نیست

سیاسی

نخست وزیر رژیم صهیونیستی با بیان این که تل آویو در مذاکرات اولیه با واشنگتن بر سر برنامه کمک نظامی 10 ساله قرار دارد گفت این برنامه در ازای توافق هسته ای احتمالی با ایران نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه صهیونیستی جروزالم پست، بنیامین نتانیاهو در جریان یک جلسه توجیهی با دیپلمات های این رژیم، ضمن اعلام این خبر هیچ اشاره ای به رقم مورد درخواست تل آویو از واشنگتن برای بسته جدید کمک های نظامی نکرد.

براساس برنامه 10 ساله کمک های نظامی کنونی که در سال 2017 به پایان می رسد، صهیونیست ها سالانه بیش از 3 میلیارد دلار کمک نظامی نقدی از آمریکا دریافت می کنند. بر این اساس دو طرف در حال مذاکره بر سر یک توافق جدید 10 ساله هستند که می تواند تا 45 میلیارد دلار در طول 10 سال افزایش یابد.

نتانیاهو گفته است این بسته در ازا و «جبران» توافق احتمالی هسته ای ایران نیست و رزیم صهیونیستی همچنان مخالف این توافق است.

یادداشت تفاهم قبلی میان تل آویو و واشنگتن در خصوص بسته کمک های نظامی در سال 2007 و در زمان ریاست جمهوری جرج دابلیو. بوش امضا شده بود. به نوشته این روزنامه صهیونیستی از هر دلاری که در قالب 30 میلیارد دلار به تل آویو پرداخت می شود، 74 سنت آن در داخل آمریکا هزینه می شود.

 

 

 

 

 

 
[div id='__hggasdgjhsagd_once']