واکنش تل آویو به پیشنهاد گنجاندن نام این رژیم در فهرست سیاه

سیاسی

رژیم صهیونیستی در واکنش به توصیه یک نماینده سازمان ملل مبنی بر گنجاندن نام این رژیم در فهرست سیاه در کنار داعش به خاطر کشتار کودکان فلسطینی اعلام کرد عربستان نیز رژیمی کودک کش است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، وزارت خارجه اسرائیل اعلام کرد در چندین موقعیت کودکان در درگیری ها کشته می شوند، ولی کسی جرأت وارد کردن اسم طرف های مسئول به لیست سیاه را ندارد.

وزارت امور خارجه اسرائیل در ادامه عنوان کرد: همه می دانند که عربستان کودکان را در یمن می کشد، ما می خواهیم بدانیم که چگونه اسم عربستان به این لیست اضافه خواهد شد. روز گذشته لیلی زروقی نماینده دبیر کل سازمان ملل متحد در امور کودکان در مناطق تحت نزاع، خواستار گنجاندن ارتش رژیم صهیونیستی در لیست سیاه کنار گروهک داعش شد.

این مسئول سازمان ملل متحد افزود: ارتش اسرائیل به خاطر جنگ اخیر علیه غزه که منجر به کشته شدن تعداد زیادی از شهروندان فلسطینی به ویژه زنان و کودکان شد، باید در کنار گروهک های داعش، القاعده، بوکرام و طالبان در لیست سیاه قرار گیرد.

گفتنی است توصیه های زروقی به پیوست گزارش ویژه در مورد کودکان در مناطق تحت درگیری های مسلح، در اختیار بان کی مون قرار خواهد گرفت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
[div id='__hggasdgjhsagd_once']