کشف 139 جسد در شمال مالزی

معاون وزیر کشور مالزی امروز (پنج شنبه) اعلام کرد: 139 گور در نزدیکی کمپ‌های قاچاق انسان در شمال مالزی کشف شده که در هر یک از این گورها تنها یک جسد وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری بی‌بی‌سی، وان جونیدی تاناکو جعفر، معاون وزیر کشور مالزی در کنفرانسی خبری در نزدیکی این محل به خبرنگاران گفت: هیچ گور دسته جمعی وجود ندارد در هر گور تنها یک شخص دفن شده است. این اجساد با کفن‌های سفید مناسب دفن شده و در دفن آنها از کافور نیز استفاده شده است.

وی افزود: دلیل این نبش قبر این است که ببینیم آیا جنایتی و یا خشونتی علیه این افراد صورت گرفته است یا خیر. از زمانی که تیم‌های پزشکی قانونی پلیس مالزی در هفته جاری عملیات نبش قبر را در این کمپ‌ها واقع در مرز مالزی و تایلند آغاز کرده‌اند چهار جسد کشف شده است.

وان جنیدی تاناکو جعفر گفت: این اقدام باید تا هفته اول ژوئن تکمیل شود.

جنگل‌های جنوب تایلند و شمال مالزی اصلی‌ترین محل فعالیت‌ قاچاقیان انسان است.

این اکتشافات در مالزی به دنبال کشف گورهای مشابهی در مرز تایلند در اوایل مه سال جاری میلادی صورت گرفت و باعث افزایش سوالات در این باره شد که آیا مقامات مرزی در این دو کشور نیز در این جنایت‌ها همدست هستند یا خیر.

وان جنیدی تاناکو جعفر گفت: در خصوص این پرونده 12 پلیس مالزی بازداشت شده‌اند اما امروز مشخص شد که تنها دو تن از آنها به صورت مستقیم با کشف این گورها در روستای وانگ کلیان ارتباط داشته‌اند.

وی افزود: در واقع دو تن از آنها مظنون به ارتباط داشتن با این گورها هستند. باقی آنها با قاچاق انسان ارتباط دارند.

این مقام ادامه داد: این دو افسر پلیس به مشارکت در انتقال مهاجران متهم شده‌اند.

انتهای پیام

کد N838848