امیر پوردستان:

تحلیل‌های نظامی پس گرفتن خرمشهر را غیرممکن نشان می‌داد

سیاسی

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: از نظر تحلیل نظامی، بازپس گرفتن خرمشهر کار غیرممکنی بود، اما وقتی خرمشهر آزاد شد، آن جمله زیبای امام این معجزه را معنا کرد که «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم تجلیل و تکریم از پیشکسوتان و بازنشستگان نیروی زمینی ارتش با حضور حجت‌السلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران و امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش در محل سالن همایش مرکز آموزش پشتیبانی شهید امانی نیروی زمینی ارتش برگزار شد.

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان، در این مراسم با اشاره به خاطراتی از شهیدان نیروی زمینی ارتش از جمله شهید سپهبد علی صیاد شیرازی و نیز نحوه آزادسازی خرمشهر گفت: از نظر تحلیل نظامی، بازپس گرفتن خرمشهر به راستی که کار غیرممکنی بود، اما وقتی روز حمله فرا رسید و خرمشهر آزاد شد به راستی که آن جمله زیبای امام این معجزه را معنا کرد که «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

وی با اشاره به مقام شامخ خانواده پیشکسوتان و بازنشستکان نیروی زمینی ارتش اظهار داشت: تلاش‌های مومن‌گونه ای که این پیشکسوتان انجام دادند، تنها موجب پاداش برای خودشان نیست؛ بلکه اجر بسیار بزرگ برای خانواده آنها نیز هست، برای همسر رزمنده که دوری اش را تحمل کرد، برای فرزندش که در زمانی که نیاز به پدر داشت در کنارش نبود و وامروز وظیفه ماست به کسانی که جوانی و عمر خود را صرف دفاع از مرزهای کشور کردند، احترام بگذاریم و شرایط آسایش آنها را فراهم آوریم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تأکید کرد: بر ما لازم است بازنشستگان و پیشکسوتان را به دید تکرم و احترام بنگریم و از تجربیات و دانش ایشان بهره‌برداری کنیم.