اخبار یمن؛

پیشروی نیروهای ارتش و مردمی در مأرب/12یورش به صعده

سیاسی

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی در حالی به پیشروی خود در مأرب ادامه می دهند که سعودی به حملات خود به صعده در شمال یمن ادامه می دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه المنار، منابع یمنی گزارش دادند: ارتش یمن و نیروهای کمیته های مردمی پیشروی های گسترده ای در مأرب انجام داده اند و به بیمارستان مرکزی در این شهر رسیده اند.

12 یورش به صعده

به گفته منابع یمنی جنگنده های سعودی 12 یورش به شهر صعده و اطراف آن انجام دادند.این در حالی است که بر اثر حمله بکیل المیر در استان حجه ده ها نفر شهید و زخمی شده اند.

درگیری های شدید در تعز

شبکه الجزیره از درگیری های شدید در نزدیکی پادگاه نیروهای ویژه در تعز میان طرفداران سعودی ها و عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری در تبعید با نیروهای ارتش و کمیته های مردمی خبر داد.

السقاف: اهداف توطئه گران محقق نخواهد شد

عبدالحافظ السقاف معاون وزیر کشور یمن گفت: حمله به پادگان نیروهای ویژه در راستای تکمیل عملیات های تروریستی ضد نیروهای امنیتی یمن است.

وی افزود: تفاوت میان اقدامات انتحاری که در میدان السبعین صورت می گیرد با حملات هوایی سعودی ها این است که اولی را ایادی سعودی و آمریکا و اسرائیل که القاعده نامیده می شوند انجام می دهند و کشتار مردم در حملات هوایی از سوی خود آنها و با هواپیماها و سلاح های ممنوعه و در برابر دیدگان جهانی انجام می شود.

السقاف تاکید کرد: این تحرکات به اقدامات بزدلانه قبلی افزوده می شود و نیروهای امنیتی به مثابه صخره ای استوار دشمنان داخلی و خارجی را به زانو در می آورند و اهداف کسانی که به جنگ یمن دلبسته اند محقق نخواهد شد زیرا آنها به خوبی از ریشه دار بودن یمن آگاهند.

وی افزود: خون شهیدان به هدر نخواهد رفت.