با محوریت بازنگری در عضویت در اتحادیه اروپا؛

رایزنی کامرون با سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا آغاز شد

سیاسی

نخست وزیر انگلیس امروز در دور جدیدی از رایزنی ها خود با سران کشورهای اتحادیه اروپایی با رییس جمهور فرانسه دیدار خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، نخست وزیر انگلیس امروز در دور جدیدی از رایزنی ها خود با سران کشورهای اتحادیه اروپایی با رییس جمهور فرانسه دیدار خواهد کرد.

«دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس قرار است در این دور از دیدارهای خود با سران عضو اتحادیه اروپا امروز پنجشنبه با «فرانسوا اولاند» رییس جمهور فرانسه در پاریس دیدار کند.

به گزارش این خبرگزاری، کامرون شام کاری خود را در راستای این دیدار با اولاند صرف کرده و فردا ناهار میهمان همتای هلندی خود «مارک رات» خواهد بود.

دو مقصد پایانی سفر کامرون در روز جمعه دیدار و گفتگو با «اوا کویاچ» نخست وزیر لهستان و «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان است.

محور تمامی این دور از دیدار ها بحث و بررسی پیرامون خروج احتمالی انگلستان از اتحادیه اروپا خواهد بود.

او برای پیگیری وعده انتخاباتی خود مبنی بر بازنگری در عضویت کشورش در اتحادیه اروپا، اکنون در حال رایزنی های فشرده ای با سران کشورهای عضو این اتحادیه است تا آن ها را به پذیرش تغییرات مدنظر خود در این اتحادیه وادار کند.

به گفته رسانه ها، کامرون تلاش می‌کند حداکثر تا پایان سال جاری میلادی، یعنی تا شب کریسمس و پیش از برگزاری همه‌پرسی ابقا یا جدایی از اتحادیه اروپا، در زمینه اصلاحات مورد نظر خود مانند مهاجرت، خدمات رفاهی و آینده اروپا به توافق برسد؛ اصلاحاتی که مخالفان سرسختی چون «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان دارد.