در تماس تلفنی با منصور هادی مطرح شد؛

نگرانی بان کی مون از شدت حملات علیه یمن/45 شهید در حمله ائتلاف عربی به صنعاء

یمن

دبیرکل سازمان ملل در تماس تلفنی با رئیس جمهوری یمن ضمن ابراز نگرانی در خصوص بالا گرفتن درگیری‌ها و حملات هوایی از زمان پایان آتش بس انسانی در یمن بر عدم کارآمد بودن راهکار نظامی برای حل بحران این کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی النشره، بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل در تماس تلفنی با عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری یمن در خصوص آخرین رویدادها و تحولات مربوط به بحران یمن و تلاش‌های این سازمان در حل بحران و بازگرداندن امنیت و ثبات به این کشور مذاکره و گفتگو کرد.

بان کی مون همچنین بر لزوم افزایش مشورت‌ها با دولت یمن و نیروهای سیاسی این کشور و منطقه با هدف برگزاری هرچه سریعتر مذاکرات یمنی در ژنو تاکید کرد.

وی حمایت این سازمان را از رئیس جمهوری یمن و تلاش‌های وی در روند سیاسی که امنیت و ثبات در این کشور را محقق می‌کند، اعلام کرد.

از سوی دیگر، هادی از تلاش‌های دبیرکل سازمان ملل در حمایت از مشروعیت قانون اساسی، برون رفت از بحران یمن و ازسرگیری روند سیاسی مسالمت آمیز و همچنین اجرای نتایج گفتگوی ملی جامع و قطعنامه‌های مشروع بین‌المللی قدردانی کرد.

براساس این گزارش، دهها تن روز چهارشنبه در حمله نیروهای ائتلاف عربی به پایگاه‌های نظامی در صنعاء و دیگر شهرهای درگیر در یمن شهید شدند.

وزارت بهداشت یمن اعلام کرد که در حملات جنگنده‌های ائتلاف عربی تنها به صنعاء 45 تن شهید شدند و در بین شهدا تعداد زیادی زن و کودک بودند.

از سوی دیگر وزارت کشور عربستان اعلام کرد:‌ در حمله خمپاره‌ای از خاک یمن به یکی از مقرهای مرزی عربستان در ظهران دو سرباز عربستانی کشته و پنج تن دیگر زخمی شدند.

خبرنگار المیادین نیز گزارش داد که ارتش و کمیته‌های مردمی منطقه بئر احمد در عدن را به طور کامل امن کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N838702