امیرعبداللهیان: مساله سوریه صرفا راه کار سیاسی دارد

سیاسی

امیرعبداللهیان در حاشیه نشست وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی در کویت گفت: مساله سوریه صرفا راه کار سیاسی دارد.

امیرعبداللهیان در حاشیه نشست وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی در کویت گفت: مساله سوریه صرفا راه کار سیاسی دارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی آفریقایی وزیر خارجه کشورمان که برای شرکت در نشست وزیران خارجه سازمان همکاری اسلامی به کویت سفر کرده است اظهار کرد: سخن از ایجاد منطقه حائل و پرواز ممنوع تکرار خطاهای قبلی است و بدون تردید این افکار کمکی به امنیت و ثبات منطقه نمی کند.

وی افزود: برای تحقق راه حل سیاسی در سوریه ، کنترل مرزهای همسایگان سوریه و عدم اجازه و یا تسهیل تردد تروریست ها یک ضرورت است، اگر خطای استفاده ابزاری از تروریسم در منطقه از جمله در سوریه ، یمن و عراق به فوریت متوقف نشود ، اقدام بعدی تروریست ها علیه حامیان امروز خود، امنیت و ثبات منطقه ما را بیش از پیش متاثر خواهد ساخت.

امیرعبداللهیان با اشاره به تداوم حملات علیه یمن افزود: حمله کشوری عرب علیه یک کشور عرب و حمله کشوری اسلامی علیه مردم بی دفاع یک کشور اسلامی دارای تاریخ ، تمدن و فرهنگ اسلامی منطقه ، اتخاذ رویکرد خطای دیگر در منطقه است.

وی تاکید کرد که باید اجازه داد که سازمان ملل با تمرکز بر راه حل سیاسی و توجه به ضرورت توقف فاجعه انسانی در یمن ، آینده سیاسی این کشور را بدست مردم این کشور و با مشارکت همه گروههای یمنی و از طریق تکمیل روند سیاسی با روش های شناخته شده دمرکراتیک محقق سازد.

انتهای پیام

انتهای پیام

کد N838674