روسیه اعتراض کرد؛

اعمال محدودیت های شدید اوکراین در مرز با کریمه

سیاسی

رییس سرویس مرزبانی روسیه از بازداشت و جریمه ملوان های کشتی های روسی و خارجی توسط اوکراین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به از اسپوتنیک، رییس سرویس مرزبانی روسیه از بازداشت و جریمه ملوان های کشتی های روسی و خارجی توسط اوکراین خبر داد.

«دیمیتری کیسلیوف» رییس سرویس مرزبانی روسیه گفت: کی یف ملوان های کشتی های روسی و خارجی که نام آنها در بنادر کریمه به ثبت رسیده باشد را بازداشت و آنها را جریمه می کند.

این مقام مرزبانی روسیه در ادامه اظهار داشت: اوکراین با این اقدام درصدد است تا از ارسال محموله های اجناس روسی به کریمه جلوگیری کند.

به گفته وی، این اقدام کی یف نه تنها در مرزهای آبی بلکه در مرزهای زمینی نیز در حال انجام است.

او در ادامه مصاحبه خود از این اقدام اوکراین ابراز نگرانی کرد و در ادامه افزود: اوکراین گذرنامه های روسی شهروندانی که از مقامات کریمه گذرنامه دریافت کرده اند را به رسمیت نمی شناسد.

کیسلیوف ادامه داد: فعالیت های مرزی در شبه جزیره کریمه تحت تدابیر سخت گیرانه ای از طرف کی یف قرار دارد. حرکت قطارها و اتوبوس های میان اوکراین و کریمه لغو شده و شهروندان به بهانه های مختلفی از تردد در مرز منع می شوند.

در پی سقوط دولت «ویکتور یانوکوویچ» از اوایل سال گذشته میلادی مناطق شرقی اوکراین به دلیل درخواست برگزاری همه پرسی استقلال از دولت مرکزی این کشور صحنه درگیری های خونین میان جدائی طلبان روس گرا و ارتش شده که در این میان کشورهای غربی روسیه را متهم به حمایت از جدائی طلبان می کنند، اتهامی که روسیه بارها آن را رد کرده است.

گفتنی است طبق توافق دولت و جدایی طلبان اوکراین در مذاکرات چهارجانبه مینسک در اوخر بهمن ماه سال گذشته دو طرف متعهد شدند ضمن برقراری آتش بس در نوار مرزی درگیری ها، سلاح ها و ادوات سنگین خود را از این منطقه خارج کنند.