اخبار امنیتی عراق؛

العبادی در اتاق عملیات مشترک/داعش در حلقه محاصره

سیاسی

نیروهای مردمی و امنیتی عراق در ادامه پیشروی های خود به منطقه التامیم در الانبار رسیده اند و داعشی ها توان کمک رسانی به اعضای خود در الرمادی را ندارند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه السومریه، دفتر حیدر العبادی نخست وزیر عراق اعلام کرد: حیدر العبادی نخست وزیر عراق از قرارگاه عملیات مشترک بازدید و در جریان آخرین روند عملیات در صلاح الدین و الانبار قرار گرفته است.

در بیانیه دفتر العبادی از نظارت وی بر آخرین تحولات نظامی خبر داده شده است.

داعش در محاصره نیروهای امنیتی و مردمی

از سوی دیگر وزارت دفاع عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد: داعش توان اعزام نیروهای کمکی به افراد محاصره شده در شهر الرمادی را ندارد.در این بیانیه آمده است: بر اساس اطلاعات موجود داعش نمی تواند به عوامل خود که در الرمادی در محاصره هستند کمکی برساند.وزارت دفاع بیان کرد: نیروهای مردمی و امنیتی داعش را به محاصره درآورده اند.

وزارت دفاع عراق اعلام کرد: خالد متعب العبیدی نشستی با رئیس ستاد ارتش و معاونان  و فرماندهان نظامی برای بررسی عملیات آزاد سازی الانبار و صلاح الدین داشته است و طرح ها نظامی را مورد بررسی قرار داده است.

انهدام ادوات داعش در بیجی و الکسارات در صلاح الدین

نیروی هوایی عراق در منطقه الکسارات در صلاح الدین تعدادی از ادوات داعش را منهدم کرد.منابع عراقی از انهدام انبارهای مهمات داعش در منطقه الحراریات در بیجی در شمال تکریت خبر دادند.

همه از لبیک یا عراق تبعیت می کنند

در همین حال یوسف الکلابی سخنگوی نیروهای مردمی اعلام کرد: در همه نبردها در استان صلاح الدین و الانبار از نام لبیک یا عراق استفاده می شود و نبردهای خاصی در چارچوب عملیات لبیک یا عراق وجود دارد که نیروهای مردمی لبیک یا حسین بر آن گذاشته اند که نبرد آزاد سازی شمال صلاح الدین از  جمله آنهاست.

تلاش های بی وقفه حیدر العبادی

احمد الجبوری وزیر مشاور در امور پارلمان و استانهای عراق گفت: حیدر العبادی به طور مستمر پیگیر عملیات صلاح الدین است و یک ساعت هم پلک بر روی هم نگذاشته است.

وی در عین حال از جدیت وزارت کشور و دفاع برای برخورد با عاملان شکست های اخیر در الرمادی خبر داد.

رایزنی رئیس فراکسیون پارلمانی بدر با وزیر دفاع عراق

قاسم الاعرجی رئیس فراکسیون پارلمانی بدر در دیدار با خالد العبیدی وزیر دفاع عراق آخرین تحولات اوضاع امنیتی وآمادگی نیروهای امنیتی برای جنگ با داعش در تمامی جبهه ها را مورد بررسی و رایزنی قرار داد.

تداوم پیشروی های نیروهای مردمی و امنیتی در الانبار

یک منبع امنیتی عراقی اعلام کرد: نیروهای امنیتی و مردمی به اداره راهنمایی و رانندگی الانبار رسیده اند و در آن مستقر شده اند.با این پیشروی نیروهای امنیتی و مردمی در آستانه ورد به منطقه التامیم و کیلومتر5 پس از آزاد سازی کیلومتر هفت رسیده اند.