وزیر خارجه عربستان: ائتلاف تروریسم و فرقه‌گرایی واقعیت دردناک کشورهای اسلامی است

عربستان

وزیر خارجه عربستان اظهار داشت: ائتلاف تروریسم و فرقه گرایی عامل واقعیت دردناکی است که کشورهای اسلامی هم اکنون از آن رنج می‌برند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی النشره، عادل جبیر، وزیر خارجه عربستان در مراسم افتتاحیه چهل و دومین نشست وزرای کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی عنوان داشت: پدیده تروریسم، خشونت، افراط گرایی و فرقه گرایی خسارات‌ سنگینی را بر امت اسلامی وارد کرده است و این امور در راس چالش‌هایی است که این کشورها با آن رو به رو هستند.

وی همچنین جنایت تروریستی که مسجدی را در روستای "القدیح" واقع در منطقه "القطیف" عربستان هدف قرار داد و کاملا با ارزش‌های انسانی و اسلامی در تعارض بود به شدت محکوم کرد.

وی همچنین به واقعیت دردناکی که کشورهای اسلامی هم اکنون شاهد آن هستند از جمله تروریسم، درگیری‌ها و کشتار اشاره کرد و گفت: این جنایات نتیجه مستقیم ائتلاف میان تروریسم و فرقه گرایی است.

جبیر همچنین گفت: آنچه که هم اکنون در یمن رخ می‌دهد نمونه درد و رنجی است که برخی از کشورهای اسلامی ما شاهد آن هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مساله فلسطین یک مساله محوری برای امت اسلامی است و سازمان همکاری اسلامی بدین منظور تاسیس شده است. فلسطین هم اکنون در مرحله‌ای به سر می‌برد که بیش از هر زمان دیگری نیازمند حمایت ما از خواسته‌های ملت آن است.

انتهای پیام

کد N838551