داعش آمفی تئاتر تدمر را تبدیل به میدان اعدام کرد

سیاسی

منابع آگاه با اشاره به اشغال شهر تاریخی تدمر از سوی تروریستهای تکفیری از تبدیل کردن آمفی تئاتر رومی های باستان در این شهر از سوی داعش به میدان اعدام خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النهار، منابع آگاه سوری با اشاره به اعدام بیست نفر در تدمر از تبدیل شدن آمفی تئاتر شهر باستانی تدمر به میدان اعدام داعش خبر دادند.

منابع وابسته به گروهک تروریستی داعش در شبکه های اجتماعی تویتر اعلام کردند که داعش تعدادی از مردم را در داخل آمفی تئاتر تاریخی شهر تدمر که به همراه دیگر محوطه تاریخی این مجموعه قدمتی دو هزار ساله دارد و در فهرست یونسکو قرار دارد، اعدام می کند.

شایان ذکر است که داعشی ها پس از اشغال تدمر بیش از 400 نفر را اعدام کردند و جنایات بی شماری مرتکب شدند.مکانی که داعش قربانیان خود را به آنجا می کشاند آمفی تئاتر روم باستان است که در آن دوران بر روی این صحنه نمایش (آمفی تئاتر) که جلوی کاخ قرار داشت نمایشنامه‌های شرقی اجرا می‌شدند. از این مکان همچنین برای جنگ حیوانات یا مبارزه گلادیاتورها نیز استفاده می‌شد. پالمیرا(تدمر) تحت تاثیر شدید شهرهای یونانی-رومی بود. میدان‌‌هایی با ستون‌های بلند، معادن آب‌های معدنی یا آمفی تئاتر مشخصه شهرهای یونانی- رومی بودند که در پالمیرا(تدمر) نیز یافت می‌شدند.